HTC Hindistan’dan Çekiliyor!

0
HTC Hindistan'dan çekiliyor!
HTC Hindistan'dan çekiliyor!

HTC için zorlu bir ay yaşandığını söyleyebiliriz. Şirket, Tayvan’daki yapım kuruluşunda 1500 çalışanı ile yollarını ayırmak zorunda kaldı ve son iki senenin en büyük satış gerilemesini yaşıyor. Şimdi de işletmenin, Çinli üreticilerin sıkı rekabetinden dolayı Hindistan piyasasından çekileceği duyurulmuş vaziyette.

Economic Times’ın haberine göre işletmenin üst seviye abonelerinden birkaçını da kapsayan yönetimi istifa arzuhallerini vermiş durumda. 70-80 üyeden oluşan takımın büyük bir kısmının ayrılmayı istediği ortaya çıktı. Şirket, şimdilik günlük çalışmaları sürdürmek için küçük bir takımı tutmaya devam ediyor.

Ayrıca şirket, ülke içerisindeki tüm dağıtım anlaşmaları da sonlandırıyor ve ülkedeki mahallî yapım neredeyse bir sene evvel sonlandırılmıştı. Ancak HTC ülkeden tamamen çekilecek gibi gözükmüyor ve cihazlarını sunmaya devam edecek. Şu anda işletmenin ülke içerisindeki fiziksel akıllı telefon satışları durmuş vaziyette ama bir idarecinin söylediğine göre online satışlar ile destek sunulmaya devam edecek…

Share

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here