Herkesten ve Her Şeyden

0
27

Her gün biraz daha tükeniyoruz. Bir parça daha kaybediyoruz kendimizi.
Zaman geçiyor bu şekilde. Sonra ruhunuzun aynasına bakıyorsunuz. Hiç tanımadığınız biri. Kendinizi sorgulamaya başlıyorsunuz bu sefer. Aynada kendinizi aramaya başlıyorsunuz. Sonra nerede kaybettim ben kendimi deyip. Geçmişi düşünüyorsunuz. Düşündükçe daha derine iniyorsunuz. Düşünceleriniz bir çığ gibi büyüyor. Lakin bu sizi de içine çeken bir çığ. Düşünce okyanusunuzda kendinizi kaybediyorsunuz. Oysa kendinizi bulmak için dalmıştınız.

Sarsılıp kendinize geliyorsunuz. Ardından yaptığınız ilk iş sizden kaybettirdikilerini almak değil size bir şey kaybettiren herkesi hayatınızdan çıkarmak. Elbette vazgeçmek kolay gelemez hiçbir zaman çünkü insan sahip olduklarından vazgeçer. Oysa sizi tüketenler hiç bir zaman sahip olduğunuz kişiler olmaz. Her zaman sahip olduğumuzu sandığınız ama asla sahip olamayacağınız kişilerdir, ümitlendirip yarı yolda bırakanlardır, değer vermenizi bekleyip. Değeri gördüğü an sizden vazgeçenlerdir.

Hepsini teker teker çıkarmaya başlarsınız hayatınızdan. Herkes şaşkınca izlersiniz. Kimi imrenir bu yaptığınıza kimi kıskanır kimide saçma bulur.
Çünkü herkes yapamaz bunu. Belki etrafınızdaki herkes sizin kaybettiğinizi düşünecek bütün eşini, dostunu, arkadaşlarını bıraktı bir başına kaldı diyecek. Ancak tek kaybeden hayatınızdan çıkardıklarınız olacak. Egosunu tatmin etmek için hayatınızda olan sahte insanlardan kurtulduğunuz an tek kazanan siz olacaksınız. Herkese ve her şeye rağmen.

You may also like

Share

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here