Her Şeye Rağmen Umut Et!

0

Umut… Birçok duygunun karışımından oluşan mucizevi kelime. Bazıları  (yeniden başlamaktan korkan insanlar, beklediklerinin gelmemesi sonucu düşüp kalkamayacaklarına inanan insanlar) umut etmenin acizlik olduğunu düşünür. Halbuki bu insanlar korkaklardır.Umut etmek cesaret ister. Umut acımızı arttırmaz umut acılarımızın son noktasıdır. İnsanlar fazla acı çekerse umut eder,hayata tutunmak için her şeyi göze alarak umut eder. Sizi incitenleri affedebileceğiniz zaman işte o zaman sizin için bir iyileşme başlar. Ve affetmek yeni umutların kapısını açar. 

Ağlamak gülmek kadar da güzeldir aslında. Gözyaşları ruhun penceresini temizlermiş. Ağlayın, umutlarınız tükendiğinden değil deneyip başaramadığınız da ağlayın ve sonra tekrar deneyin yine ağlayacağınızı bilseniz de deneyin çünkü siz denemekten vazgeçerseniz bir daha ağlayamayacak kadar hissizleşirsiniz.

Yılmayın tekrar tekrar deneyin umut denemektir. Siz  vazgeçene kadar hiç bir şey sona gelmiş değildir.

Bizi biz yapan geçmişimiz mi? Bugünümüz mü? Geriye kalan acılar mıdır? Mutluluklar mıdır? Her şey çok hızlı, çok değişken aslında bizi biz yapan ne geçmiş ne de bugün bizi biz yapan geleceğe dair içimizdeki umut tanecikleri. Umut iyi bir şey. Umut hayatın devamını sağlayan şey.

Her şeye rağmen umut etmeye devam!

Share

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here