Hepsi Grubunun Cemre’si

0

Cemre Kemer Kimdir ?

Cemre Kemer 17 Şubat 1985 tarihinde İstanbul’da doğmuş ve ilk kez burada dünyaya gözlerini açmıştır. Annesi aynı zamanda menajeri olan Şenen Özberk’tir. Babasının adı  ise İslam Kemer olan Cemre Kemer annesi ve babası ayrıldıktan sonra annesini kızlık soyadını almıştır. Beş kişilik bir aileye sahip olan Cemre Kemer’in iki kız kardeşi vardır. İlkokulu Lütfi Banat ilkokulu ve Sedat Simav İlkokulu’nda okuyup bitirdikten sonra ortaokul ve liseyi de bitirip daha sonra Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Bale Bölümünde bale eğitimi alarak mezun olmuştur. Zaten ilkokul, ortaokul ve lisede de bale eğitimi alan Cemre Kemer daha sonra Atatürk Kültür Merkezi Çocuk ve Gençlik Balesi grubuyla çeşitli gösterilerde sahne alan Cemre Kemer çeşitli konular da olan çeşitli oyunlarda görev yapmış ve herkesin takdirini kazanmıştır.

Aynı zamanda şan ve piyano dersleri de almış olan Cemre Kemer bale oyunlarında sahne almasının ardından çeşitli müzik kliplerinde de oyunculuk görevinde bulunmuştur. Aynı zamanda bu dönemde reklam filmlerinde de rol almaya başlamıştır. Bu kliplerden ve reklam filmlerinden bazıları ise İsmail YK’nın klibi ve Trafikte Bir Dakika reklam filmi gibi klip ve reklamlar da oynadı.

Cemre Kemerin hayatındaki asıl dönüm noktası ise 2005 yılında gerçekleştirmiştir. 2005 yılında çocukluğundan beri arkadaş olduğu Eren Bakıcı, Gülçin Ergül, Yasemin Yürük ile birlikte Hepsi adlı müzik grubunu kuran Cemre Kemer grubun menajerliğini ise Cemre Kemer’in annesi yapmaktadır. 2006 yılında Sezen Aksu ile Türkiye turnesine çıkma fırsatı yakalayan Hepsi grubu bu fırsatı kaçırmamış ve Pepsi Sponsorluğu’nda düzenlenen bu turnede yerini almıştır. Grup aynı zamanda yeni aynı sene Kenan Doğulu ile 40 derece partilerine katılmış ve bu partilerde boy göstermiştir. 2006 yılında Kısık Ateşte 15 Dakika adlı sinema filminde rol alarak beyaz perdeye ilk adımını atan Hepsi Grubu bu filimde usta ve tecrübeli pek çok oyuncuyla rol alma şansı yaklaşmıştır. Bu oyuncular Metin Akpınar, Haluk Bilginer, Özkan Uğur, Ata Demirer, Erhan Yazıcıoğlu, Janset, Eyşan Özhim, Cezmi Baskın, Ali Sunal, Aysun Kayacı, Lale Oraloğlu, Pamele Spence, Bülent Seyran gibi isimlerle aynı filmde yer almışlardır.

Bu filmin ardından Hepsi grubuna bu grubu diziye çevirmek için teklif gelmiş ve grup bu teklifi kabul etmiştir. 13 Mayıs 2007 tarihinde Show TV de Hepsi 1 adı ile yayına başlayan dizi bir kaç sezon yayında kalan dizi de baş rolü Eren Bakıcı Gülçin Ergül, Yasemin Yürük Cemre Kemer ve Belma Canciğer gibi isimler yer almıştır.

2009 yılında Mete Özgencilin Yaptığı Kayıp Çocukların Cenneti Adlı filimde de yer alan Hepsi grubu belki de bu filmin onların son projesi olduğunu bilmiyordu. Bu projenin ardından grupta çeşitli anlaşmazlıklar çıkmış ve grup ayrılma kararı alarak dağılmıştır. Bu ayrılıktan sonra grup bir daha birleşememiş ve Cemre Kemer de yoluna yalnız devam etmek zorunda kalmıştır.

2013 yılında Pinokyo adlı animasyon filminde Koko adlı karakteri seslendiren Cemre Kemer daha sonra 2015 yılında Durma Dans Et adlı yarışmada jüri koltuğuna oturmuştur. Cemre Kemer hala Yaşamına devam etmektedir.

 

 

Kerem Aşıgül

Marmara Üniversitesi / İşletme
Okur ve Yazar
Kerem Aşıgül

En Son 3 Yazısı Aşağıdadır . . . (Tüm Yazılarını Görüntüle)

Share

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here