Hem Muhabir Hem Sanatçı

0
14

ÖMÜR GEDİK

 

   Ömür Gedik bir sanatçı , bir eleştirmen , bir gazetecidir. Çok klasik bir başlangıç oldu değil mi ? Peki peki haklısınız. Ömür Gedik çok iyi bir hayvan dostu olan ve güzel şarkılara imza atan bir hanımefendidir. Bu güzel hanımefendinin doğumu 22 Aralık 1970 yılıdır. Tabii nerede doğdu diyeceksiniz , bunu tahmin etmek zor olmasa gerek. Hanımefendi dediğime göre anladınız anladınız. Evet, İstanbul doğumludur.
İnsanlar aslında yeteneklerinin farkında olan insanlardır fakat bazen o yeteneklerini meslek olarak kullanamazlar. Bunu da tabiri caizse hayat şartları olarak algılayabiliriz. Ömür Gedik Boğaziçi Üniversitesi’nin İngiliz Filolojisi bölümünü kazanmıştır. Aynı zamanda da okulunda seçmeli ders olarak sinema derslerine katılmış , okulun müzik kulübünde aktif olarak rol almıştır. E sonuçta insan hayallerinden , yeteneklerinden hiçbir zaman vazgeçmemeli , onları köreltmemelidir. Tabii 1992 yılında okulundan başarılı bir şekilde mezun olan hanımefendi Sabah Dergi Grubu’nda muhabir olarak çalışmaya başlamıştır. Sabah Gazetesi’nden Hürriyet Gazetesi’ne geçen güzel hanımefendi orada da muhabirlik mesleğini sürdürmüştür. Daha sonra tekrar eğitim hayatına dönen Ömür Gedik , Marmara Üniversitesi’nde İngilizce Öğretmenliği için yüksek lisans yapmış ve Boğaziçi Üniversitesi hazırlık bölümünde bir yıl okutman olarak çalışmıştır.

 

  1999 yılında Hürriyet Kültür Sanat Servisi’nde çalışmaya başlayan hanımefendi bir süre sonra Londra’ya gitmiş ve orada çok sevdiği müzik ve sinema hakkında kurslara katılmıştır. Londra’dan dönünce gazetenin sinema sayfalarını hazırlamaya başlamıştır. Hem muhabir olup çalışmış, hem de sinema ve müzik hakkındaki hayallerinin ucundan tutmuştur artık ve bundan sonra da hiç bırakmayacaktır. Üniversite yıllarında kendi kurduğu grupla başladığı müzik hayatını Teoman, Burak Kut ve Halil Sezai ile düet yaptığı ilk maxi single’ı Portakal, Orda Kal” ile profesyonelliğe taşımıştır. Bu yazıyı okuyan arkadaşlar eğer sizin de hayalleriniz varsa sakin vazgeçmeyin. Bakın Ömür Gedik’e ilk şarkısının ardından Halil Sezai ile yaptığı Paramparça, o yılın en çok dinlenen ikinci şarkısı olmuştur. Bunun arkasından İtalyan şarkıcı Al Bano ile düet yapan ve İskender Paydaş ile çalışan hanımefendi gazeteciliğin yanında sahne hayatına da devam etmektedir. İyi bir hayvan dostu olan Ömür Gedik’in aynı zamanda “HAÇİKO” adında bir derneği vardır. Buradan ona uzun ömürler ve mutlu günler diliyor ve size hayallerimizden asla vazgeçmeyin diyorum.

You may also like

Share

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here