Hastayken Ciltteki Solgun Görünümü Giderme Yolları

0

Hastayken her ne kadar yeme içme olarak gerekli ihtiyaçları karşılasak bile hastalığın cilde yansıttığı solgun görünümünü gidermek için dikkat edilmesi gereken bazı durumlar bulunuyor. Sıcak çorbalar, bol C vitaminli çaylar ve meyve suları bedenimizi iyileştirirken peki ya cildimiz? Hastayken soluk cildi canlandırmaya yönelik cilt bakım önerileri nelerdir?

HASTAYKEN CİLDİ CANLANDIRMA YOLLARI NELER?

Bol bol dudak nemlendiricileri kullanın! Soğuktan ve aksırıp tıksırmalardan kuruyan ağzınız dudaklarınızın rengini beyazlatıp çatlamasına neden olacaktır. Dudaklarınızı hafif renkli hem de nemlendirip çatlakların önüne geçmek için yanınızda lip balm gibi dudak nemlendiricileri bulundurabilirsiniz.

Burun içi spreylerinizi ihmal etmeyin! Hasta olduğumuz dönemlerde burun için kurulukları nefes alıp vermemizi engellemeye neden olur. Sürekli mendillerle sildiğiniz burun içi ve burun kenarlarındaki tahrişi nemlendirici bir burun spreyi ile ortadan kaldırabilirsiniz.

Oda nemini dengeleyin! Kuru ortamlar cildinizin özellikle hasta olduğunuz dönemlerde daha fazla önler. Bu yüzden odanızın nemini dengelemek ve soluk cildinizi canlandırmanın en temel yöntemlerinden biri de odayı nemlendirmektir.

Yüzünüze sprey kullanın! Hoş kokulu tercihinize göre bir yüz spreyi ile gün içerisinde yüzünüze bir kaç kez sıkabilirsiniz. Böylelikle ‘hastayım’ havasından sizi bir nebze de olsa uzak tutarak hem cildinizi hem de sizi kendinize getirecektir.

Vücudun ihtiyacı olan sıvıyı karşılayın! Özellikle hasta olduğunuzda vücudunuz çok daha fazla sıvıya ihtiyaç duyuyor. Bitki çayı, su ve çorba tüketimlerinizi özellikle hasta olduğunuzda daha fazla tüketin.

Share

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here