Harry Potter’ı Efsanevi Yapan 10 Sebep

1
Harry Potter’ı Efsanevi Yapan 10 Sebep
Harry Potter’ı Efsanevi Yapan 10 Sebep

 

Harry Potter’ı hepimiz biliriz. İzlemesek de, kitaplarını okumasak da şöyle ya da böyle Harry Potter Efsanesini hepimiz duymuşuzdur. 21. Yüzyıla damga vurmuş, filmleriyle ve büyük hayran kitlesiyle adını duyurmuş bu seriyi efsane yapan nedenlere gelin birlikte bakalım.

 

1. Kitap serisi. J. K. Rowling’in yazdığı bu fantastik seri o kadar akıcı, o kadar özgün ve o kadar gerçekçi bir anlatım ki kendinizi bu büyülü dünyada kaybediyor ve oraya ait hissediyorsunuz.

 

2. Filmin gerçek ötesi efektleri. Harry Potter özene bezene çekilmiş bir filmdir bilirsiniz. Özellikle hayranları çekilen filmleri çok uzun süre boyunca beklemiştir. Bunun nedeni elbette filmdeki efektlerin kusursuz olması için çalışan ekip. E öyle güzel efektler hemen yaratılmıyor sonuçta!

 

 

3. Harry Potter ve arkadaşlarının samimiyeti. Hermonie’nin zekası, Ron’un bitmeyen sadakati ve Harry’nin cesareti ile pekişen bu dostluk sizde hayranlık duygusu yaratacaktır.

4. Bitmeyen maceralar. Her an bir maceraya atılan bu grubun heyecanı size de bulaşacak ve iki saatin nasıl geçtiğini anlamayacaksınız. Bu durum kitap serisi için de geçerli.

 

5. Fantastik yaratıkların bolluğu. Filmde öyle güzel ve ilginç yaratıklar var ki hayal gücünüzün sınırlarını aşıyor.

 

 

6. Hogwarts Cadılık ve Büyücülük Okulu. Ah, hangimiz istemezdik ki bize de bir kabul mektubu gelsin, biz de bu güzel okulda öğrenci olalım. Eminim serinin hayranlarına sorsak, bölümlerini çoktan seçmişlerdir.

 

 

7. Voldemort ve geri dönme çabaları. Seri boyunca ha döndü ha dönecek diye heyecanla beklerken tabiki en sonunda başarması ve tarihin kapışmasına tanık olmak.

 

 

 

8. Quidditch. Bilmeyenler için anlatıyorum büyücülerin sporudur quidditch. Süpürge üzerinde oynanır, hem tehlikeli hem de çok eğlencelidir. Her filmde sonucunu bile bile izlesek de hep aynı heyecanı yaşatır.

9. O etkileyici büyüler, asalar, süpürgeler, postacı baykuşlar kısacası büyü ile ilgili her şey bu seriyi efsane yapan sebeplerdir.

 

 

10. Seride her seferinde vurgusu yapılan sevgi. Harry, Ron ve Hermonie’nin sevgisi. Harry’i Voldemort’tan koruyan anne sevgisi, en kötü günlerinde bile birbirlerini kollayanların sevgisi.

 

 

 

Özet geçecek olursak; kesinlikle izlenmesi ve aynı şekilde okunması gereken bir baş yapıt!

Share

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here