Harmony OS, Android’in yerini almayacak

0
Harmony OS, Android’in yerini almayacak
Harmony OS, Android’in yerini almayacak

Hatta ülkemizdeki basın kuruluşları da Android’in yerini Huawei’nin yeni işletim sistemiyle dolduracağı konusunda keskin açıklamalarda bulunmuştu.

Bu süreçte Huawei çıktı ve Harmony OS işletim sistemini beklendiği gibi tanıttı. Tanıttı tanıtmasına ancak bu işletim sistemi daha emekleme aşamasında olduğundan ne Android‘e ne de iOS‘e kafa tutacak düzeyde değildi. Huawei’nin yeni işletim sisteminin hala Android’in yerini alacağını söyleyenlere bugün Huawei cephesinden tokat gibi cevap geldi.

Çin’in Shenzhen şehrinde düzenlenen etkinlikte, firmanın CEO’su Wang Chenglu; yeni işletim sisteminin akıllı telefonlara, tabletlere ve bilgisayarlara kesinlikle gelmeyeceğini açıkladı. Bu açıklama ile Huawei, Android’i şöyle ezecek böyle tokatlayacak diyenlerin ağzı kapanmıştır diye umuyoruz.

Huawei, yeni işletim sistemi ile her zaman söylediğimiz ve olması gerektiği gibi IoT‘ye odaklanacak gibi görünüyor. En mantıklısı da bu zaten. Hali hazırda hem geliştirici açısından hem de kullanıcı açısından Android gibi bir çözüm bulunuyor. Buna sıfırdan rakip olmak firmanın zararına olacaktı.

Huawei, 2020 yılında yeni işletim sistemini açık kaynaklı hale getirecek. Bu sayede işletim sisteminin gelişim süreci hızlanacaktır. Android’e hiç rakip gelmeyecek diye bir şey söz konusu değil. Ancak bunun için uzun bir süreç gerekiyor. Huawei de bu süreci başlatacak gibi görünüyor.

Umarız ilerleyen yıllarda Android ve iOS’e alternatif güçlü bir rakip çıkar ve bu rekabet kullanıcılara yansır.

 

Beşiktaş’ı uçuran ikiliBöylesi ilk kez yaşanıyor Avrupa, Muslera’yı konuşuyor!

Share

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here