Harddiskte Yılan Taşımaya Çalıştı!

0
Harddiskte yılan kaçırmaya çalıştı!
Harddiskte yılan kaçırmaya çalıştı!

Amerika Birleşik Devletleri Ulaştırma Güvenlik Kurumu TSA görevlilerinin Miami Merkez Havaalanı’nda durdurdukları bir yolcu, Barbados yolunda firari bir biçimde bir yılan taşıyordu. Bayan yolcunun uçağa binmesiyle, kadının eşyalarının arasındaki harici disk içerisinde saklanmış bir krallık pitonu bulan güvenlik görevlileri tarafınca yakalandı. Dahası, yılana naylon çorap bile giydirilmişti.

Yılan, bu cins pitonların zehirsiz ve saldırgan olmamaları dolayısıyla ciddi bir risk oluşturmuyordu ancak habersiz yolcular arasında büyük bir kargaşa yaratması muhtemeldi. Ayrıca TSA, “elektronik makine içerisinde saklanan organik eşya” gidişatının oluşturduğu şüphelerden de tereddütlüydü. Amerika Birleşik Devletleri Balık ve Yabani Hayat Servisi yılanı aldı ve yılan kaçakçısına durumu için zorunlu ceza verildi.

Ancak bunun Miami uçaklarındaki ilk yabani hayvan kaçırma denemesi olduğunu düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Miami Herald’ın da belirttiğine göre 2011 senesinde bir adam, bedenine yapıştırılmış yılanlar ve kaplumbağalar ile güvenlik kontrol alanından geçmeye çalışıyordu ve bir sonraki sene de bir bayan sutyenine bir yılan gizleyerek uçağa binmeye çalışmıştı.

Share

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here