Haftanın Vizyondaki Filmleri ve Fragmanları

0
7

Film sevmeyen yoktur herhalde.. Yada sevdiği filmi boş zamanında tekrar tekrar izlemeyen.. 

Ama filmleri izlemeden bilmeden iyi olup olmadığını ölçemeyiz. Çoğumuz arkadaş tavsiyesi çevre görüşleri ile film izlemeye gideriz. İşte bu köşemizde size filme gitmeden önce film hakkında bilgilerin ilginizi çekebileceğini düşündük. Ve haftanın vizyona girecek filmleri hakkında bilgi sahibi olmanızı istedik.

DAMAT TAKIMI

IMDB Puanı: –
Filmin Puanı:1.0 /10
Tür:Romantik, Komedi
Yapım Yılı:2017
Ülke:Türkiye
Gösterim Tarihi:20 Ekim 2017
Yönetmen:Doğa Can Anafarta
Oyuncular:Furkan Andıç , Özgürcan Çevik , Pelin Akil

Filmin Konusu:
Beş yakın arkadaşın hayatından kesitleri konu alır. Yiğit, Ömer, Serdar, Onat ve Can liseden beri hiç ayrılmamışlardır. Yaşları büyüse de kendileri çocuk kalmıştır fakat Yiğit’in evlenme kararı ile grup gençliğin bittiğini farkına varır. Hem geçmişe hem de Yiğit’e veda olarak lise anılarını beş gün içinde tekrar yaşamaya karar verirler. Bir de tüm bu maceranın içinde aşk hayatları berbat olan grup, lisedeki can düşmanları Besim’le düğüne sevgilileriyle geleceklerine dair iddiaya girerler. Bu beş gün içinde hem kendilerine kız arkadaş bulmak zorundadırlar hem de belki de son kez birlikte olmanın tadını çıkaracaklardır.

İkinci filmimiz ise çocuklar için ilgi çekici olacağına işaret ediyor. Hafta sonu ailecek sinemaya gidilecek gibi gözüküyor.


BAK ŞU LEYLEĞE (A Stork’s Journey)

IMDB Puanı: 6.0 / 10
Tür:Animasyon
Yapım Yılı:2017
Ülke:ABD, Almanya, Belçika, Lüksemburg, Norveç
Gösterim Tarihi:20 Ekim 2017
Yönetmen:Reza Memari , Toby Genkel
Filmin Konusu;
Kendini leylek zanneden ama aslında bir serçe olan Richard, leylek ailesine onlardan biri olduğunu ispat etmek için Afrika’ya doğru yola çıkar.

Şimdi ise çok merak ettiğim bir filmi sunacağım size…


 

SECRET SUPERSTAR

Aamir Khan’ın oynadığı Hint filmelerini izlemenizi şiddetle tavsiye ediyorum. O duyguyu dramı bu filmindede bizlere geçirmesini umuyorum.

IMDB Puanı: 8.5 / 10
Tür:Dram
Yapım Yılı:2017
Ülke:Hindistan
Gösterim Tarihi:20 Ekim 2017
Yönetmen:Advait Chandan
Oyuncular:Aamir Khan , Zaira Wasim , Meher Vij

Filmin Konusu;
Hindistan’ın küçük bir kasabasında yaşayan 14 yaşındaki Insu adlı genç bir kızın tek hayali, şarkıcı olmaktır. Fakat bir gün katı bir adam olan babası Insu’nun gitarını bulunca -ve bulduğu gibi o gitarı kırıp şarkı söylemesini yasaklayınca- genç kızın tüm hayalleri suya düşer… Ta ki Shakti Kumar (Aamir Khan) adlı ünlü bir müzik yapımcısıyla tanışana kadar. Insu, güzel sesini tüm dünyaya duyurmak ve şarkıcı olma hayallerine ulaşmak için hayatının en önemli macerasına çıkacaktır.

Bu film ise tüm ülkeye hitap edecek bir film ve şimdiden fragmanla bile tüm ilgiyi üstüne çekmeyi başarabilmiştir.


BÖLÜK
IMDB Puanı: Tür:Dram

Yapım Yılı:2017
Ülke:Türkiye
Gösterim Tarihi:20 Ekim 2017
Yönetmen:Aytaç Ağırlar
Oyuncular:Kaan Yıldırım , Hakan Kurtaş , Alina Boz

Filmin Konusu;
Aytaç Ağırlar’ın yazıp yönettiği Bölük, yolları bir kışlada kesişen bir bölük askerin hikâyesini anlatıyor. Film, yönetmen Aytaç Ağırlar’ın, “hayatımın mihenk taşı” dediği askerlik görevinde kendi yaşadıklarını ve başına gelenleri 3 farklı karakter üzerinden anlatıyor. Erdal, Murat ve Mülayim adlı asker karakterlerin birçok özellikleri ve hikâyede başlarına gelenler, bizzat yönetmenin yaşadığı askerlik anılarından yansıyanlar.

Hem romantik hemde sevinelim istiyorsanız bu film tam size göre


İLK ÖPÜCÜK

IMDB Puanı: –
Tür:Romantik, Komedi
Yapım Yılı:2017
Ülke:Türkiye
Gösterim Tarihi:20 Ekim 2017
Yönetmen:Murat Onbul
Oyuncular:Murat Yıldırım , Özge Gürel , Beyti Engin

Filmin Konusu;
Murat Yıldırım ile Özge Gürel’in başrollerini paylaştığı İlk Öpücük, her gün hafızasını kaybeden Bahar karakteriyle, onu her gün kendine aşık etmeye çalışan Hakan’ın hikâyesini anlatıyor.

Filmlerimizde aksiyondan bahsetmemek olmazdı ..


UZAYDAN GELEN FIRTINA (GEOSTORM)

IMDB Puanı: 6.7 / 10
Filmin Puanı:1.0 /10
Tür:Aksiyon
Yapım Yılı:2017
Ülke:ABD
Gösterim Tarihi:20 Ekim 2017
Yönetmen:Dean Devlin
Oyuncular:Gerard Butler , Abbie Cornish , Ed Harris

Filmin Konusu;
Gezegende eşi benzeri görülmemiş doğal afetler yaşanmasının ardından, dünya liderleri, karmaşık bir uydu network’ü yaratarak, iklimi kontrol etmek ve böylece insanların güvenliğini sağlamak üzere bir araya gelirler. Ama, bir şeyler ters gider ve Dünya’yı koruması için yapılan sistem ona saldırmaya başlar. Dünya çapında bir manyetik fırtına her şeyi ve herkesi yok etmeden önce, gerçekte ne olduğunu ortaya çıkarmak için zamana karşı yarış başlamıştır.

Yazımı en çok ses getirebilecek özel bir filmle sonlandırmak istedim.


SOYGUN (GOOD TIME)

IMDB Puanı: 7.9 / 10
Filmin Puanı:0 /10
Tür:Dram, Suç
Yapım Yılı:2017
Ülke:ABD
Gösterim Tarihi:20 Ekim 2017
Yönetmen:Josh Safdie , Benny Safdie
Oyuncular:Benny Safdie , Robert Pattinson

Filmin Konusu;
Connie ve Nick isimli iki kardeş, bir banka soyarlar fakat Nick yakalanır ve koşulların çok zorlu olduğu bir hapishaneye düşer. Kardeşini kurtarmak için her yolu denemeye kararlı olan Connie, arkadaşı Corey’nin yardımına başvurur. Kefaret parasını bulmak için gittikleri tefecide işler daha da karışır. Connie kendisini bitmek bilmeyen bir gecede, kardeşini hapishaneden kaçırmaya çalıştığı, zamana karşı bir kovalamacanın ortasında bulur.


Keyifle izlemeniz ve beğenmeniz dileği ile ..

You may also like

Share

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here