Haftanın Vizyondaki Filmleri Ve Fragmanları

0
23

AYLA

Fragramını izlemişseniz eğer, nasıl muazzam bir film ortaya çıktığınıda görmüşsünüzdür. Konusu,oyuncuları hatta farklı karakteriyle filme renk katanlardan küçük bir kızın performansınıda izlemeye değer bir film.
Film ayrıca Türkiye’nin Oscar için aday gösterdiği filmdir.

IMDB Puanı: –
Filmin Puanı:10.0 /10
Tür:Dram
Yapım Yılı:2017
Ülke:Türkiye
Gösterim Tarihi:27 Ekim 2017
Yönetmen:Can Ulkay
Oyuncular:İsmail Hacıoğlu , Kim Seol , Çetin Tekindor , Ali Atay , Murat Yıldırım

Filmin Konusu
Türklerin Kore Savaşı sırasında kimsesiz bir şekilde bulduğu beş yaşındaki bir kızın yaklaşık bir buçuk yıl boyunca bakımını üstlenen Astsubay Süleyman Dilbirliği ile Ayla adını verdiği kız çocuğunun hikâyesini anlatıyor.
1950 yılında Kuzey Kore, Güney Kore’ ye saldırdığında Birleşmiş Milletler’ in yaptığı yardım çağrısı sonucu Türkiye, Kore’ye bir tugay gönderir. Her şey gönderilen tugayın içindeki askerlerden birisi olan Süleyman Astsubay’ın savaş meydanında annesi babası öldürülmüş küçük bir kız bulmasıyla başlar. Süleyman Astsubay bulduğu 5 yaşındaki küçük kıza ay gibi yüzü olduğu için Ayla ismini verir. 15 ay boyunca Ayla’nın bakımını üstlenen Süleyman Astsubay’ın artık Türkiye’ ye dönmesi gerekmektedir. Ayla’yı bırakıp gitmek istemeyen Süleyman, Ayla’yı Türkiye’ye götürmek için birçok yolu dener ancak bir türlü Kore yasalarını aşıp Ayla’yı Türkiye’ye dönerken yanına alamaz. Savaş günlerini geride bıraktıktan 60 yıl sonra Ayla ve Süleyman tekrar bir araya gelirler.

Şimdi ise aksiyon severlerin bayılacağı bir filmle karşınızdayız.THOR

IMDB Puanı: 8.4 / 10
Filmin Puanı:8.0 /10
Tür:Macera, Aksiyon
Yapım Yılı:2017
Ülke:ABD
Gösterim Tarihi:27 Ekim 2017
Yönetmen:Taika Waititi
Oyuncular:Chris Hemsworth , Tom Hiddleston , Mark Ruffalo , Cate Blanchett

Filmin Konusu
Taika Waititi’nin yönetmenliğini üstlendiği Thor: Ragnarok, Asgard’ı kurtarmak adına zorlu bir mücadeleye giren Thor’un macerasını anlatıyor.
Thor, evrenin diğer tarafında, kudretli çekici olmadan hapis kalmıştır. Güçlü yeni tehdit, acımasız Hela’nın yol açacağı kıyameti (Ragnarok), kendi dünyasının yok oluşunu ve Asgard medeniyetinin yıkılmasını önlemek için Asgard’a dönmek üzere, kendini zamana karşı yarışırken bulur. Ama önce, eski müttefiki ve Yenilmezler ekibinden arkadaşı Hulk’la kendisini karşı karşıya getiren ölümcül bir yarışmadan sağ çıkmalıdır.

Türkiye’ninde içinde olduğu ortak yapım filmidir. Birkaç ülkede daha vizyona girecektir. Dramı ince ince içimize işleyecek bir film gibi duruyor. Şimdiden merak uyandıran bir film oldu.İŞE YARAR BİR ŞEY
IMDB Puanı: –
Filmin Puanı:1.0 /10
Tür:Dram
Yapım Yılı:2017
Ülke:Almanya, Fransa, Hollanda, Türkiye
Gösterim Tarihi:27 Ekim 2017
Yönetmen:Pelin Esmer
Oyuncular:Başak Köklükaya , Öykü Karayel , Yiğit Özşener

Filmin Konusu
Pelin Esmer’in senaryosunu yazar Barış Bıçakçı ile beraber yazdığı filmi İşe Yarar Bir Şey, bir tren yolculuğunda tanışan avukat Leyla ile hemşire Canan’ın, kendi ölümünü gözleyen Yavuz ile kesişen hikâyelerini konu ediniyor.
Leyla gibi biri neden lise arkadaşlarıyla buluşma yemeğine gider ki? Yirmi beş yıldır hiçbir lise yemeğine gitmemiş… Üstelik 16 saat süren bir tren yolculuğuyla!Hemşirelik son sınıf öğrencisi Canan, o niye trende? Gönlünde oyuncu olmak varken hemşire adayı olarak hiç istemediği bir iş görüşmesine gidiyor.
Peki Yavuz? Hareketsiz yatıyor bir pencerenin önünde, seyyar satıcıları, faytonları, sokaktaki insanları izliyor bütün gün. Canan’ı bekliyor, belki de Leyla’yı, belki de bir gece treninde yolları kesişen katil ile şairi.

Hep dram hep dram  hiçmi neşeli bir film yok diyenlere gelsin. Bu film tam size göre bol kahkahalı seanslar diliyorum.


YOL ARKADAŞIM
IMDB Puanı: –
Filmin Puanı:1.0 /10
Tür:Komedi
Yapım Yılı:2017
Ülke:Türkiye
Gösterim Tarihi:27 Ekim 2017
Yönetmen:Bedran Güzel
Oyuncular:Oğuzhan Koç , İbrahim Büyükak , Emre Kınay , Eda Ece

Filmin Konusu

İbrahim Büyükak ve Oğuzhan Koç’un başrollerini paylaştığı Yol Arkadaşım, tanışan ve tek ortak noktaları gidecekleri istikamet olan Onur ve Şeref’in yol maceralarını konu ediniyor.
Başarısız bir ilaç mümessili olan Onur’un (Oğuzhan Koç) kurban bayramına üç gün kala üç zor hedefi vardır; Ayvalık’taki kız arkadaşının ailesiyle tanışmak, kovulduğu işini geri kazanmak ve ilk iki hedefi yol arkadaşı Şeref’e (İbrahim Büyükak) rağmen başarmak. Bir telefon uygulamasıyla tanışan ve tek ortak noktaları gidecekleri istikamet olan Onur ve Şeref’in eğlence ve macera dolu yolculuğu, izleyen herkese kurduğu hayal ile yaşadığı hayat arasındaki farkı sorgulatacak.


You may also like

Share

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here