Güzel Oyuncu ”Beren Saat”

0

BEREN SAAT

Güzel oyuncu Beren Saat 26 Şubat 1984’te Ankara’da doğmuştur. Babası Hüseyin Avni Saat, annesi Ayla Saat’tir. Kedisinden 5 yaş büyük Cem adında bir de abisi vardır. İlkokul ve ortaokulunu Ankara Ted Koleji’nde okumuştur. Üniversite eğitimini ise Başken Üniversitesi İşletme Bölümü’nde okumuştur.

Peki Beren nasıl mı ünlü oldu? Beren üniversite okuduğu yıllarda hepimizin izlediği Türkiye’nin Yıldızları adlı televizyon programına katılarak. Katıldığı bu programda ikinci olmuştur güzel ünlü.Yarışmadan sonra ondaki ışığı gören Tomris Giritoğlu ona şöhretin yollarını açmıştır.

Burada ince bir ayrıntıya değinmek istiyorum. Beren yarışmaya nasıl katıldı biliyor musunuz? Lise aşkının kolundan tutup onu programa götürmesiyle. Lise aşkını programda sürekli Beren’in yanında, en büyük destekçisi olarak izledik. Peki ona, lise aşkı Efe Güray’a ne oldu? Beren anlatıyor ” Yarışmadan sonra Ankara’ya döndüm. Bir akşam Efe’yle beraberdik. Beni eve bıraktı. Bir kaç sonra kardeşi beni aradı ve trafik kazası yaptığını söyledi. Hastaneye nasıl gittiğimi hatırlamıyorum. Yolda ona hep dua ettim ama onun gittiği içime doğuyordu.” Evet en büyük destekçisi sevgilisini trafik kazasında kaybetmişti Beren. Onun ölümünden sonra kendisini işine verdiğini söylüyor. Belki de onun Türkiye’nin en iyi  kadın oyuncularından biri olmasını Efe’nin anısına borçluyuz. Nur içinde uyu EFE..

Beren ilk olarak 2004 yılında ”Aşkımızda Ölüm Var” ve 2005’te ”Aşka Sürgün” dizilerinde rol almıştır. Ama onu bize tanıtan ve sevdiren Yasemin rolünde oynadığı dizi ‘Hatırla Sevgili’dir şüphehesiz. Hatırla Sevgili’den sonra tüm Türkiye’yi ekrana kitleyen hatta Türkiye ile kalmayıp yurt dışında da büyük tepki uyandıran  Aşk-ı Memnu’da Bihter rolüyle hepimizi kendisne büyüledi güzel oyuncu. Hatta o kadar büyüledi ki dizi devam ettiği sürece Türkiye’de bir çok çocuğa Bihter ve beraber rol aldığı kıvanç Tatlıtuğ’un dizide ki ismi Behlül koyuldu. Genç kızlar arasında Bihter Modası oluştu. Yine bu dizinden sonra Fatmagül’ün Suçu Ne dizisi ile tüm izleyicilerini tekrar ekran başına kitlemeyi başardı. Ayrıca Beren Fatmagül’ün Suçu Ne ve Aşk-ı Memnu dizileriyle iki kez Altın Kelebek en iyi kadın oyuncu ödülüne layık görüldü. 2013’te ise Amerikan dizisi olan Revenge’nin Türk uyarlaması olan İntikam dizisinde başrol aldı. Son olarak Muhteşem Yüzyıl Kösem’de Kösem rolüne hayat vermiştir. Yine bi ayrıntıya değinmek istiyorum Beren oyunculuk dünyasına adım attığından andan itibaren hep başrol oynadı.

2009 da ise ilk sinema filmi Gündüz Sancısı’nda rol aldı. Bu filmden sonra sırasıyla Gecenin Kanatları, Gergedan Mevsimi, Benim Dünyam filmlerinde başrol oynadı.

Beren Türkiye’de çok konuşulan ama az konuşan biri olarak tanınır. Çok mütevazi ve naif biridir çevresinden gelen yorumlara göre. Set dışında tenis oynamayı, resim yapmayı, sinemaya gitmeyi çok severmiş güzel oyuncu. Makyajı sevmez, sadeliği tercih edermiş daima. Güzelliğinin oyunculuğuna katkısı olup olmadığını sormuşlar bir röportajında Beren’e, şöyle yanıt vermiş güzel oyuncu; ”Önce insanın kamerada şanslı olması lazım. Güzellik önemli evet ama kamerada şansı olmayabilir. Yaşadığım bedeni seviyorum, olabildiğince iyi bakmaya çalışıyorum, kendimden mutluyum ama ‘ne şahane’ denecek güzellikte değilim.Hiç bir zaman kendimi önemseyen biri olmadım.” Gerçeketen verdiği röportajları inceleyecek olursak Beren’in çok mütevazı bir oyuncu olduğunu anlarız. Eveeeeet şimdi gelelim tüm kızlarımızın merak ettiği o soruya; Beren nasıl bu kadar güzel ve sırrı ne? Şöyle yanıtlıyor güzel oyuncu ” Beslenmeme dikkat ederim. Düzenli egzersiz yapar, bol bol kahkaha atarım. Sevdiğim işi yapıyorum ve sevediğim insanlar beraberim. Kendimi değiştirmeye çalışmıyorum. Aşk ve mutluluk zaten insanı güzelleştiriyor.’

Böylelikle ‘ Kadınlar mutlu olursa güzelleşir.’ tezini bir de Beren Saat tarafından onaylatmış oluyoruz kızlar.

Beren’in aşk hayatı da oldukça mütevazi bence. Hiçbir zamana magazinde onunla bununla yakalandı denilen bi kadın olmadı. 29 Temmuz 2014’te Kenan Doğulu ile Los Angeles’ta sade bi törenle evlendi. Evlilikleri devam ediyor, hatta Beren bir kızının bir de oğlunun olmasını istiyor. Kenan Doğulu ile tanışma hikayeleri ise şöyle gelişmiş; Bir yılbaşı partisinde Kenan’ın evinde olan bir yılbaşı partisi bu Beren’de bir arkadaşının daveti üzerine gitmiş partiye ve bu sayede tanışmışlar. Kenan Doğulu’nun anlattığına göre Beren’le tanışınca Kenan’ın aşıklık sistemi çökmüş, hatları kopmuş ve aklı uçmuş. Ve Kenan Beren’e tam altı kez evlenme teklifi etmiş. Altı teklifte de evet cevabı almış ve Beren’e altı yüzük hediye etmiş. Kenan’a göre Beren zengin bir botanik bahçesi gibiymiş.

Beren hayranlarına göre de zengin bir botanik bahcesi gibi. Hayranlarının gözünde daima seksi, çekisi, alımlı ve asil bi kadın Beren. Onu Bihter ve Fatmagül gibi rollerde görmeyi özledik. Doğum günün kutlu olsun. Saygı ve sevgi ile Beren..

 

Share

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here