Günün Kârı

0
7

 

Günün Kârı

“Günün kârı” nasıl ölçülür acaba? Bunu düşündüm bugün. “Bugün Allah için ne yaptın?” sorusu bence bunu çok güzel karşılar bir Müslüman için. Bu soruya en ufak bir cevabınız yoksa tebrikler boşa geçmiş bir gün daha! En azından şükür ettim Rabbim’e diyebilmeliyiz. Şükür ne güzel şey her halimize.
Oysa biz doyumsuzluk mudur, hep etrafımızdakilere özeniyoruz. Hep bir memnuyetsizlik var bizde. Üzerimize sis gibi çökertiyoruz memnuyetsizliklerimizi. Oysa güneş her gün doğuyor bıkmadan, biz görelim diye. Bakmıyoruz. Aklımıza gelmiyor.
Kimin ne yediği, ne giydiği, ne hissettiği; dünyanın nerelerinde kim bilir ne acılar, yokluklar ve savaşlar yaşandığından daha çok ilgilendiriyor bizi!
Şükretmek için onca sebep yanı başımızda dururken yamacımıza bakmak ne kadar uzak kalıyor bize. Belki de bir ölüm tecrübesi gerek hepimize. Hiç bitmeyecekmiş gibi harcadığımız nefeslerimizin sayılı olduğunu anlamak için ya da her sabah uyandığımızda Rabbimiz’in bize bir gün daha bağışladığını hissedip şükrederek yaşamak için…

You may also like

Share

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here