Bugün Gazetesi

Bugün Gazetesi Yayın Hayatının Başlangıcı

  GAZETENİN KURULUŞU VE KAYYUM KARARI Gazetenin Kuruluşu   17 Ocak 2003 yılında kurulan Bugün gazetesinin isminden... 

Başbakan Patrice Lumumba Neden Öldürüldü?

PATRICE LUMUMBA KİMDİR? 2 Temmuz 1925 tarihinde o zamanki adı ile Belçika Kongosu’nun Kasai bölgesine bağlı... 

Faruk Çelik Aslında Kimdir?

Faruk Çelik Aile ve Eğitim Hayatı: 17 Ocak 1956’da Artvin’de dünyaya gelen Faruk Çelik, çocukluk yıllarını... 

Josephine Baker Aslında Kim ?

20.yüzyılın ünlü dansçılarındandı Josephine. Gerek cesur şovlarıyla gerekse çıplaklığıyla hep olay olmuştu.... 

Ünlü Boksör

Muhammed Ali, Amerikalı Boksör

1942- MUHAMMED ALİ   Bir efsane olarak Muhammed Ali’nin ünü tüm zamanların en iyi boksörü olmasından... 

Gülen Ve Güldüren Saba Tümer..

Kategori : Ana Sayfa, Eğlence - Etiketler :, , , , - Tarih : 05 Aralık 2017

Share

 Ekranlarda bol bol kahkaha atmasıyla daha çok tanınmıştır..Haber sunuculuğunun yanı sıra tek başına yaptığını programlarda sevilmiş ve ünü yayılmıştır..Yetenekli sunucu kimdir peki…?  5 Aralık 1970 İzmir Alsancak doğumludur..

                  1995 yılında annesini kaybetmiştir. Orta dereceli eğitimini Özel İzmir Fatih Lisesi’nde aldıktan sonra, üniversite eğitimi için Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü’nü tercih etmiştir. Annesinin izin vermemesi üzerine, o sırada yeni kurulmakta olan ’de asistanlık fırsatını geri tepmek zorunda kalır.. Üniversiteyi bitirdikten sonra, Sky TV’de bir süre çalışıp ve bu zaman zarfında diksiyon dersleri alarak kendisini geliştirir..Sky TV’ de altı ay çalıştıktan sonra buradan ayrılmıştır ve emekli ’dan diksiyon dersleri alarak ve de ’de altı ay spikerlik yapmıştır.. ’nin ardından, bütün Türkiye tarafından tanınmasını sağlayan ’ye 1997 yılında geçer. ’de dört yılı aşkın bir süre günlük haberleri sunar ve ayrıca bu zaman zarfında Nstyle dergisinde yazar olarak çalışır..

               Tümer’in, NTV’den sonraki durağı Reha Muhtar’ın yönetimindeki Show TV olur. Show TV’de dış haber sorumlusu olarak çalışır, bu görevi SKYTURK’te Serdar Akinan ile beraber sunduğu Ne Var Ne Yok adlı program izledi. Ne Var Ne Yok’daki performansı, internette yapılan bir oylama sonucunda kendisine “En İyi Bayan Haber Spikeri” ünvanını kazandırmıştır. SKYTURK’ten sonra tekrar Show TV’ye dönerek, İle Bu Gece adlı programı sunar; bir yandan da Okan Bayülgen ile Haber Makinası adlı programda yer alıyordu. Aynı günlerde köşe yazarı Pakize Suda ile Star TV’de “Lütfen bu konuya girmeyelim” isimli kadın programını sunuyordu.. Daha sonra, gene Show TV’de Cem Özer ile birlikte sundukları Haberiniz Var Mı? adlı programda yer alarak Haberiniz Var Mı? İki ay sonra yayın hayatının sonuna geldikten sonra bir yıl boyunca ekranlardan uzak kalmıştır..Daha sonra  Tümer, 31 Mart 2008 tarihinde yeniden aynı isimle, Haber Türk kanalında, Saba Tümer İle Bu Gece adlı programı sunmaya başlar.. Daha sonra CNN Türk’e geçti ve “Saba Tümer İle Bu Gece” adlı programını yaptı. CNN Türk’de bir yıl çalıştıktan sonra Show TV’ye geçti ve “Saba Tümer” gece programını yapmaya başladı. Show’da gezi parkı olayları dönemine gelen programında Yaşar Nuri Öztürk ile kuranı okuyup yorumlamalarını dinlettirirken bazı sebeplerden dolayı programa son verilmiştir..

                  Genelde çağırdığı konuklarını halkın anlayacağı bir dille uzmanları ve profesörlerin anlatımlarını kolaylaştırmıştır, ve böylelikle konuların daha anlaşılır olmasını sağlamıştır..Şimdi ise kızkardeşiyle bir giyim mağazası  koleksiyonları yaratıp yaşamına o yönde devam etmektedir..

Share
Yorum Yaz
Ad Soyad :
E-mail :
Yorum :

Share