GTA Nedir ?

0
31

Hepimizin bildiği maşhur oyun GTA uzun adıyla “Grand Theft Auto” küçükken hepimizin en az bir kere oynadığı bir oyundur. Türkçeye çevirdiğimizde ise “Büyük Araba Hırsızlığı” adını alıyor.

OYUN PROGRAMCILARI – TASARIMCISI:

David Jones, Mike Dailly, Dan ve Sam Houser kardeşler oyunun programcılarıdır. Oyun tasarımcısı ise Zachary Clarke tarafından yaratılmıştır.

Oyunun türü ise Aksiyon- Maceradır.

GTA NEDİR, İŞLEYİŞİ :

Tabi GTA’ da ilk serisinden bu yana değişikliklere uğramıştır. İlk oyundaki görevler ile şimdiki görevler arasında farklılıklar bulunmaktadır. Ben de GTA 5 ‘den bahsedeyim sizlere.

Oyun 3 ana karakterden oluşur. Oyunun geçtiği yer ise Los Santos’tur. Oyunu oynarken sanki gerçekten bu şehirde yaşıyormuşsunuz gibi hissediyorsunuz. 

3 ayrı karakterin amaçları ortaktır. Tabi her bir karakterin ayrı yaşamları tarzları var. Bu üç karakteri tanıyalım biraz o zaman;

Micheal De Santa eski bir suçludur, ailesi vardır ve babadır.

Franklin Clinton genç bir çete üyesi ve dolandırıcıdır.

Trevor Pihilips de uyuşturucu ve kaçakçısı sinirli bir karakterdir.

Oyun içerisinde istediğiniz karakter içinde olabiliyorsunuz ve verilen görevleri yerine getiriyorsunuz. Oyunda araba, uçak, sürat teknesi, motorsiklet, bisiklet hatta helikoptere kadar bir sürü aracı kullanabiliyorsunuz. Bunları kullanmak hatta bunlarla verilen görevleri gerçekleştirmek oldukça eğlenceli.  Oyunda sizlere verilmiş yan görevler de bulunmakta.

Ayrıca oyunda ev ve araç da satın alabiliyorsunuz. Araç modifikasyonu, karakter belirlenmesi gibi özellikleri de bulunmakta.

Oyun müziği de baya beğeniliyor. Günümüzde hala eskimeyen bir oyundur.

You may also like

Share

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here