Gözlerinde Saklanmış Olanlar

0
Gözlerinde bir dünya saklayabilir mi insan? Koca bir evrende ki en değerli varlıkmış gibi işlenir mi adı yüreğine. Dokunuşu en nahoş hisleri bahşedebilir mi bedenine. Sevgisi hem bir uçurum hem bir taht olabilir mi yüreğine. Dudaklarından çıkan her bir kelime bir köprü kurar mı gönlünden gönlüne. Bunun bir adı var deyip geçiştirebilir mi insan, dili varır mı bu basit eyleme. Dil varsa da kalp razı olur mu bu hale. Aşk demek yeter mi adına. Ne acılar mahkum olur o yüreğe, yine de cesaret edemez aşk demeye. Aklında doğmaya başlayan kalbinde canlanır. Ufak bir nefesle hayat bulan kırıntılar, gözden gelen kesitlerle birlikte bir bütün haline gelir. Sen alışana kadar damarlarında gezinen bu varlık, onu kabullendiğinde kalbe doğru akar ılık ılık. Kalbinde birleşen parçalar bir yumru halinde yerleşir artık evine. Nefes alırken, uyurken, yemek yerken, düşünürken. Aklındaki ve kalbinde ki varlığını hatırlatmaya devam eder. Sen sorgulamaya başlarken kalbindeki bu olağanüstü hali, artık yumru daha da belirginleşir. Oluşmasında parmağı bulunan kesitler geldikçe gözlerinin önüne; perde açılmaya başlar.     Ve sahnedesin.

Gözlerinde bir dünya saklayabilir mi insan? Koca bir evrende ki en değerli varlıkmış gibi işlenir mi adı yüreğine. Dokunuşu en nahoş hisleri bahşedebilir mi bedenine. Sevgisi hem bir uçurum hem bir taht olabilir mi yüreğine. Dudaklarından çıkan her bir kelime bir köprü kurar mı gönlünden gönlüne. Bunun bir adı var deyip geçiştirebilir mi insan, dili varır mı bu basit eyleme. Dil varsa da kalp razı olur mu bu hale. Aşk demek yeter mi adına. Ne acılar mahkum olur o yüreğe, yine de cesaret edemez aşk demeye. Aklında doğmaya başlayan kalbinde canlanır. Ufak bir nefesle hayat bulan kırıntılar, gözden gelen kesitlerle birlikte bir bütün haline gelir. Sen alışana kadar damarlarında gezinen bu varlık, onu kabullendiğinde kalbe doğru akar ılık ılık. Kalbinde birleşen parçalar bir yumru halinde yerleşir artık evine. Nefes alırken, uyurken, yemek yerken, düşünürken. Aklındaki ve kalbinde ki varlığını hatırlatmaya devam eder. Sen sorgulamaya başlarken kalbindeki bu olağanüstü hali, artık yumru daha da belirginleşir. Oluşmasında parmağı bulunan kesitler geldikçe gözlerinin önüne; perde açılmaya başlar.      Ve sahnedesin. 

    Saklanmışları yazıyor bugün kalemim. Gözlerinizde, dudaklarınızda, ellerinizde sakladığınız dünyaları yazıyorum buraya. Sende dön bir bak aynaya, kendinden sakladıklarına.

Gözlerinde bir dünya saklayabilir mi insan? Koca bir evrende ki en değerli varlıkmış gibi işlenir mi adı yüreğine. Dokunuşu en nahoş hisleri bahşedebilir mi bedenine. Sevgisi hem bir uçurum hem bir taht olabilir mi yüreğine. Dudaklarından çıkan her bir kelime bir köprü kurar mı gönlünden gönlüne. Bunun bir adı var deyip geçiştirebilir mi insan, dili varır mı bu basit eyleme. Dil varsa da kalp razı olur mu bu hale. Aşk demek yeter mi adına. Ne acılar mahkum olur o yüreğe, yine de cesaret edemez aşk demeye. Aklında doğmaya başlayan kalbinde canlanır. Ufak bir nefesle hayat bulan kırıntılar, gözden gelen kesitlerle birlikte bir bütün haline gelir. Sen alışana kadar damarlarında gezinen bu varlık, onu kabullendiğinde kalbe doğru akar ılık ılık. Kalbinde birleşen parçalar bir yumru halinde yerleşir artık evine. Nefes alırken, uyurken, yemek yerken, düşünürken. Aklındaki ve kalbinde ki varlığını hatırlatmaya devam eder. Sen sorgulamaya başlarken kalbindeki bu olağanüstü hali, artık yumru daha da belirginleşir. Oluşmasında parmağı bulunan kesitler geldikçe gözlerinin önüne; perde açılmaya başlar.

    Ve sahnedesin.

    Asıl oyun şimdi başlıyor. Sen daha ne olduğunu idrak edemeden bir bakmışsın ki kalbin mantığını bir çırpıda öldürüvermiş. Tebrikler. Artık hem katil hem de adı aşk denen şeyin ağırlığı altında ezilen bir kalbe sahipsin. Mantık ölünce cesedi kalbindeki o derin çukurlardan birine gömmek de sana kalıyor artık. Bir süre sonra artık çaresizlik yerini alıyor aşkın yanında. Ne yapsan da kovamıyorsun aşkını yanından.

   Ve kabulleniş.

 

   Artık sen de diğerleri gibi o derin çukurda ölmek pahasına da olsa yerini alıyorsun.

Bir Yazar.

Saklanmış

Share

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here