Google’dan Cinsel Taciz Önlemi!

0
Google'dan cinsel taciz önlemi!
Google'dan cinsel taciz önlemi!

Evet, son zamanlarda Google’dan pek de hoş sesler yükselmiyor doğrusu. Cinsel taciz skandal haberleriyle gündeme gelen Google, kısa bir süre önce de bizzat kendi çalışanları tarafından protesto edilmişti. Binlerce Google çalışanını sokağa döken cinsel taciz iddiaları, sosyal medyada da #GoogleWalkout etiketiyle kendine yer buldu. Peki, bunca protestonun sonunda ne oldu?

Evet, tahmin edileceği gibi ’su Sundar Pichai, bir açıklamada bulunarak cinsel taciz politikalarını güncellediklerini duyurdu. Sundar Pichai’nin açıklamasının tam metnine buradan ulaşabilirsiniz.

Google, yeni dönemde artık cinsel taciz ve cinsel saldırı iddiaları konusunda bir tahkim kurulu toplayacak ve bunun neticesinde de Araştırmalar Raporu‘nda cinsel tacize dayalı yeni bir bölüm ekleyecek. Bu raporda, yer alan iddiaların ne kadarının kanıtlanmış olduğu, ne tür disiplin işlemlerinin yapıldığı ve hangi tür davranışların Google’da işten çıkartmalara yol açacağı hakkında bilgiler yer alacak. Ayrıca Google, taciz, ayrımcılık, misilleme, davranış standartları ve iş yeri kaygılarıyla ilgili politikalarını da kamuoyuyla paylaşacak.

Google, bunun gibi daha bir dizi yeni uygulamaya yer verecek. Bakalım Google’ın bu hamlesi, cinsel taciz şikayetlerini dindirebilecek mi?

 

Bu Yazıyı Okuyanlar Bunları da Okudu . . .

Share
Web sitemizden yazı kopyalayıp, başka platformlarda yayınlamak telif suçu kapsamında cezalandırılacaktır. Web Sitemize Hoş Geldiniz.Twitter Takip Edilesi Hesaplar >> @tarihnedio , @SerhatOner24

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here