Gökhan Tepe Kimdir ?

0

GÖKHAN TEPE KİMDİR ?
Yorumcu, söz yazarı, aktör…
Yakışıklılığı ile ülkemizle birlikte, Arap ülkelerinde ün yapmış sanatçı 8 şubat 1978 İstanbul doğumludur…
Halen müzik hayatına devam eden Gökhan Tepe 1996 yılından bu yana başarılı işlere imza atmıştır.

GÖKHAN TEPE’NİN ÇALIŞMALARI

Pop müziğin kaliteli isimlerinden biri olan Gökhan Tepe, arkadaş ortamında tanıştığı Şebnem Sungur ile unutulmayacak şarkılar yapmıştır.. Yaptığı işin yanı sıra yakışıklılığı ile de dikkatleri çeken sanatçının ilk albümü Çöz Beni’dir. 1996 yılında çıkardığı bu albümle müzik piyasasında bir yere sahip olacağının haberlerini vermiştir.

Pek çok sevdalı gönüllerde taht kurmuş eserlere imza atmıştır. Ancak müzik listelerinin üst sıralarında kalmayı başaran Annem şarkısı diğerlerinden biraz farklıdır.

Annesi olmayan, annesinden uzak yaşayan pek çok kişinin duygularına tercüman olduğu bu şarkı içten yorumuyla , ipeksi sesiyle de gönüllere işlenmiştir.

1999 yılında Canözüm isimli ikinci albümünü çıkarmıştır. Aynı isimdeki şarkısıyla iyi bir çıkış elde etti. 2002 yılında üçüncü albümü Belki Hüzün Belki De Aşk albümünü hayranlarıyla buluşturan sanatçı, Annem şarkısıyla listelerin tepesinde uzun süre kalmayı başardı.

Bu albümden sonra müziğe 4 yıllık bir ara verdi. Bu dinlenme sürecinden sonra yeniden ”Yürü Yüreğim” albümüyle müzik marketlerde yerini aldı.
Sanatçının ilk kez kameralar karşısına geçip oyunculuğunu gösterdiği yapım Maçolar dizisidir. Burada yeteneği ile dikkat çektikten sonra, Elveda Derken dizisi ile oyunculukta kariyer yapmaya başlamıştır. Başrolünü Ece Erken ve Burcu Kara ile paylaşan sanatçının dizisi, ilgiyle izlendi.

2008 de Vur, 2011 de Aşk sahne de albümlerini yaptı..2012 de Kendim Gibi albümüyle başarılarına bir yenisini daha ekleyen Gökhan Tepe, yüzü aşkın eserlerine hem kendi albümlerinde hem de başka albümlerde yer vermiştir. 2014 de çıkardığı şarkısı Gelsen de Anlatsam ile radyo listelerinde iki ay bir numarada kalarak kalitesini bir kere daha kanıtlamıştır.

2015 de Seninle Her Yere albümünden sonra 2016 yılında 21 Ağustosta Aylin Özer le evlenmiştir.

 

GÖKHAN TEPE ARAP DÜNYASI’NDA

Son yıllarda Arap dünyasında Türk dizilerine büyük ilgi var. Gerek oyuncuların yetenekleri gerekse güzellikleriyle göz doldurmaları nedeniyle Türkiye’nin tanıtımında büyük rol oynayan dizilerimizin arasında Elveda Derken dizisi de vardır.
Bu diziyle Arap dünyasında büyük ilgi gören Gökhan Tepe, LBC kanalında yayınlanan Star Akademi programında şarkılar söyleyip dans ederek hayran kitlesini büyütmüştür.

Arap dünyasında yakışıklılığıyla ön plana çıkmış Gökhan Tepe, kaç kadının hayallerini süsler bilinmez ama ülkemizde işinin kalitesiyle isminden söz ettiren bir sanatçıdır.

 

 


ÖNCE VATAN

Ülkemizde gerçekleşen 15 Temmuz gecesinin ardından , birlik ve beraberlik için düzenlenen Büyük Mitingde yer almış, ülkesini seven bir sanatçı olduğunun şu sözlerle altını çizmiştir. “Vatandaşımızın canına ve demokrasiye kastı olanlara karşı tek yüreğiz”.

Genç yaşta başarılı işlere imza atmış olan sanatçımıza biz de başarılarının devamını diliyor, yeni projelerle görmek istediğimizi dile getiriyoruz.

Özge Güneş

En Son 3 Yazısı Aşağıdadır . . . (Tüm Yazılarını Görüntüle)

Share

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here