Göğüs Sarkması Nasıl Engellenir? Doğal Yöntemleri Var Mı?

0
1
Göğüs sarkması nasıl yasaklanır ehemmiyetlenin natürel kolay yolları nelerdir neden olur?
Göğüs sarkması nasıl yasaklanır ehemmiyetlenin natürel kolay yolları nelerdir neden olur?

Bebek emzirme dönemlerinde veya muhtelif sebeplerden dolayı bayanların bir dönemden sonra göğüslerinde sarkmalar meydana gelmektedir. Tabi ki de bunda yer çekimininde büyük bir payı bulunmakla birlikte bu sorunun üstesinden gelebilmek için olağan yöntemler bulduk. Bir çok bayan göğüs sarkmalarına karşı estetiğe müracaat ederken bugün sizler için göğüs sarkmalarına karşı evde günlük yaşamınızda pratik bir biçimde uygulayabileceğiniz yöntemleri paylaşacağız!

HER BAYAN AYNI DERTTEN MÜZDARİP!

Biz bayanlar için fiziksel görünüm oldukça önemlidir. Bedenin belirgin yerlerinde çatlaklar, yırtık oluşumları ve göğüs sarkmaları… Özellikle belli bir yaştan sonra ve bebek emzirme dönemlerinde sonra bir çok kadının sıkıntılı olduğu mevzulardan olan göğüs sarkma meselesinin önüne geçebilmek için muhtelif yöntemler bulunuyor. Bunlardan en kısa yollu olan ve genellikle bir çok şahsın seçim ettiği estetik işlemidir. Ancak bu stil işlemlere gerek kalmadan evde uygulayabileceğiniz pratik yöntemler sayesinde estetiğe gerek kalamayabilir! İşte o yöntemler …

göğüs sarkmasına karşı alınacak pratik önlemler

ZEYTİN YAĞI USULÜ

Göğüs sarkması için göğüzlere masaj uygulamak ideal fikirlerdendir. Zeytinyağı, antitoksidan özelliği sayesinde oluşan ani zararlarını gidermektedir. Böylece göğüs sarkmaları da engellemektedir. Cilt rengi ve dokusu için de iyileştirici özelliği bulunmaktadır. Zeytinyağını, avucunuza azıcık zeytinyağı alarak ve akabinde avucunuzu ovarak ve ısıtarak uygulamaya başlayabilirsiniz. Göğüslerinizi avuçlarınızla yukarıya doğru hareket ettirerek ovalamanız gerekmektedir. Yaptığınız bu masajla kan akışınız hareketlenecektir. Bu masajı 15 dakika süresince uygulayarak, hücrelerinizi yenileyebilirsiniz. Haftada 4-5 kere yineleyebilirsiniz.

GÖĞÜS SARKMALARINA KARŞI EGZERSİZLER

Uzman şahıslar, göğüs adalelerini çalıştıracak dengeli bir egzersizin sarkmaları önlemekte takviyeci olacağını belirtmektedir. Rutin şınavlar bu mevzuda faydalıdır. Ayrıca pres, push-up ve dumbbell flyes gibi egzersizlerin uygulanması da göğüs sarkmaları için verimlidir. Egzersizler esnasında sporu destekleyici sütyenler de faydalı olacaktır.

BUZ İLE MASAJ

Göğüs dikleştirmek ve sarkmaları önlemek için buz masajını da tercih edebilirsiniz. Dokuların sıkılaşmasıyla, göğüsler daha sert ve dik görünecektir. Masajı 2 buz küpü ile yapabilirsiniz. 1 dakika süresince, dairesel hareketler uygulayarak 1 dakika meme çevresinde masaj yapmalısınız. Ardından yumuşak bir havlu ile kurulayarak hızlıca göğüslerinize uygun bir sütyen takmalısınız. Daha sonra 30 dakika uzanmış bir biçimde beklemeniz gerekmektedir. Aynı işlemi dengeli olarak gün içinde tekrarlayabilirsiniz fakat buzun 1 dakikadan fazla kalması zarara sebebiyet verebilir.

YANLIŞ SÜTYEN TERCİHLERİNE DİKKAT!

Yanlış sütyen tercihlerinden sakınmanız gerekmekte. Göğüzleriniz deforme olacağı gibi biçiminin bozulmasına da neden olabilir. Esnekliğini kaybetmiş sütyenleri kullanmamalı ve spor egzersizleri sırasında uygun sütyenler seçim etmelisiniz.

CİLT DOSTU ALOEVERA!

Aloevera adeta bir cilt dostu gibidir. Bir çok cilt problemi için kullanabileceğiniz gibi sarkık göğüslerden kurtulmak için de kullanılmaktadır. Antitoksidan özelliğiyle sarkmaları engelleyici bir özelliğe sahiptir. Aloevera jelini, 10 dakika boyunca göğsünüze sürerek masaj yoluyla uygulamanız gerekmektedir. Ardından 10 dakika da aloeveralı göğüslerle oturmanız zorunludur. Daha sonra göğüslerinizi ılık suyla yıkayabilirsiniz. Faydalı sonuçlar elde etmek için haftada 4-5 kere bu masajı uygulayabilirsiniz.

Bir öteki aloeveralı yöntemse, jel ile bir çay kaşığı mayonezi ve 1 çay kaşığı balı karıştırmanızı kapsamaktadır. Bu karışımı göğüslerinize sürerek 15 dakika gibi bir müddet açık bırakmanız zorunludur. Daha sonra yeniden ya ılık suyla ya da soğuk suyla yıkamalısınız. Bu işlemi ise haftada 1 kez tekrarlayabilirsiniz.

You may also like

Share

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here