Gelmiş Geçmiş 5 Efsane Dizi ve Replikleri

0
45
Kurtlar Vadisi , Hayat Bilgisi , Kardeş Payı , Behsat Ç. , Diriliş Ertuğrul , Diziler , efsane diziler , türkiye , tarihnedio , replikler ,
Kurtlar Vadisi , Hayat Bilgisi , Kardeş Payı , Behsat Ç. , Diriliş Ertuğrul , Diziler , efsane diziler , türkiye , tarihnedio , replikler ,

KURTLAR VADİSİ

Kurtlar Vadisi 15 Ocak 2003 Kanal 7 ekranlarında yayınlanmaya başlamış olup 14 sene Tv ekranlarında kalmayı başarmıştır.Bu süreç içinde ise üç kanalda yer almıştır.

Yayınladığı TV kanalları

Kanal 7

Show Tv

Kanal D ‘ dir.

Küçüklüğümüzden bu yana izlediğimiz mafyalı , vurmalı , kaçmalı ve en sevilen dizi. Dizinin yanı sıra filmleri de olmuştur. Yani  bölüm bölüm ölüp – dirilen Polat Alemdarın hikayesi . 🙂 Kurtlar Vadisi Türkiye ‘ de çok tutulan ve sevilen dizi olduğundan efsane dizilere eklemeden geçemedim diyebilirim. Türkiye ‘ de ki bir çok konuyu ,  tartışmayı ve gerçek olayları ele aldığından ve Polat ‘ ın  ölüp ölüp dirilişinden olsa gerek bu dizi çok sevildi.

GÜZEL REPLİKLERİNDEN ŞURAYA BİRAZ SERPİŞTİRELİM

Namımızın büyüklüğü, dostlarımızın büyüklüğündendir.

Azdan az, çoktan çok gider.

Kurtlukta kanun, düşeni yemektir.

Sen çiftlikte at tımar ederken, biz insan tımar ediyorduk.


HAYAT BİLGİSİ

Hayat Bilgisi, senaryosunu Gani Müjde’nin yazdığı, yönetmenliğini Tarkan Karlıdağ’ın yaptığı dizi. 2 Ocak 2003 günü Kanal D’de gösterime girmiştir. Daha sonra transfer olduğu Show TV’de 19 Eylül 2003 günü yayına girdi.

Bol bol güldüğümüz ve eğlenerek izlediğimiz bu dizi ise ergenliğimizde genel olarak gördüğümüz neslin öncüsüdür.Disiplinli ve pirensipli bir hoca ,  yeğeni ve makaralarıyla insanları güldüren bir sınıf. Kopiliyle, kikiriğiyle, betonuyla , törpüsüyle ,barbie ‘siyle , pikaçusuyla ve hoca cami de bana hoca demeyin diyen bir öğretmeniyle olan bizi kahkahalara boğan  bir diziyle zaman geçiren nesilleriz biz .

DİZİ REPLİKLERİ

– Afet hoca geliyor afet hoca geliyor kikiki

– Ben dedim eleman dedim sakalımız yok ki sözümüz dinlensin

– Var mısınArif

-Şerefsiz amirim

– Hoca camide hoca camide bana öğretmenim diyeceksiniz !


KARDEŞ PAYI

Kardeş Payı, Mehmet Yiğit Alp’in yapımcılığını ve Selçuk Aydemir’in yönetmenliğini üstlendiği komedi türündeki Türk televizyon dizisi. NTC Medya tarafından yapılan dizinin ilk bölümü 13 Şubat 2014 tarihinde Star TV’de gösterime girdi.

Kardeş payı 3 futbol oyuncusu Metin ,  Ali , Feyyaz adını aldığı 1 kız olduğundan Feyyaz isminin Feyza olarak geçtiği , iki mucit kardeşin dünya barışı için yapmak istedikleri aletle öyküleri komik bir şekilde başlar. Gülmekten öldüm diye tabir edilen kelimeyi kullandığımız yerler varya , ha işte o yerlerden biriside burası.

 

 


SIRADA REPLİKLER


BEHSAT Ç.

Behsat Ç , insanların birbirlerine inceden inceden desem yalan olucak yani baya baya birbirlerine laf soktukları orjinal ve marjinal yaşamları olan birde aksiyonu eksik olmayan polisiye bir dizi.

Behzat Ç. Bir Ankara Polisiyesi, Emrah Serbes’in aynı isimli romanından esinlenerek hazırlanmış Türk polisiye televizyon dizisi. Adam Film yapımcılığında ilk bölümü 19 Eylül 2010 Pazar günü Star TV’de yayımlanmıştır.


GELSİN Mİ REPLİKLER ? 


DİRİLİŞ ERTUĞRUL

Türkiye ‘ de bir çok insana bağımlılık yapan kayıboyu dizisi . Savaşı bol , aksiyonu bol sahneleriyle insanı etkilediğini söyliyebilirim.

Diriliş: Ertuğrul, yapımcılığını Tekden Film’in üstlendiği, senaryosunu Mehmet Bozdağ’ın yazdığı, yönetmenliğini Metin Günay’ın yaptığı 10 Aralık 2014 TRT ‘ de yayınlanan bir dizimizdir.

O ZAMAN REPLİKLEER ??

Vee son , yazımı okuduğunuz için teşekkür ederim . 🙂

You may also like

Share

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here