Galaxy S9 Plus’ı Geçen iPhone!

0
Galaxy S9 Plus'ı geçen iPhone!
Galaxy S9 Plus'ı geçen iPhone!

Samsung Galaxy S9 Plus‘ın satışları, Apple’ın yeni telefonlarından iPhone 8‘in gerisinde kaldı.

Counterpoint Research bilgilerine göre iPhone X’ten de çok satan iPhone 8, yüzde 2,4’lük bir pazar hisseyi elde etti ve Apple’ın Nisan’daki düşük satış sayılarından kurtardı. Şirketin satışlardaki bu yükselişi Avrupa’daki “How to shoot on iPhone” reklam kampanyasına borçlu olduğu düşünülüyor. Mayısı esas alan bilgilere göre yeni iPhoneların üçü de ilk beş sırada bulunuyor. iPhone X yüzde 2,3 ile üçüncü sırada, iPhone 8 Plus ise yüzde 2,1 ile beşinci sırada yer alıyor.

Samsung Galaxy S9 ve Galaxy S9 satışları beklenenin altında izlediğinden, bu neticeler şaşırtıcı değil. Galaxy S9 Plus’ın ikinci sıraya gerilediği ve yüzde 2,4 pazar hissesiyle iPhone 8’le aynı seviyede sattığı kollanıyor. Bununla beraber bu yıl satışa çıkacak olan Galaxy Note 9, Samsung’un telefon serisini kuvvetlendirebilir. Samsung’un beklediği satış sayılarına erişmemesinin arda Galaxy S9’un büyük yenilikler sunmaması rol oynuyor ancak en ehemmiyetli sebeplerinden birinin Huawei, Xiaomive Oppo gibi Çinli üreticilerin daha öncekisinden çok daha fazla satması olduğunu da söylemek gerekiyor.

Şurası artık kesin ki iPhone 8 ve Galaxy S9, batıda iyi satış bilgilerine erişseler de Çinli işletmeler, dünya çapındaki tesirlerini giderek artırıyorlar.

Share

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here