Galatasaray’ın Vagner Love Transferi Yarıda Kaldı

0
5
Göztepe'den Vagner Love Atağı
Göztepe'den Vagner Love Atağı

Galatasaray transferin son günü Vagner Love için girişimde bulundu ama sonuç alamadı. Gomis’i Al Hilal’e sattıktan sonra dört bir koldan forvet arayan, Modeste’nin sözleşmesini riskli görününce diğer alternatiflere yönelen Cim-Bom, Beşiktaş’ta istenmeyen Vagner Love’e talip oldu.

Beşiktaş Türkiye’den diğer kulüplere 2.2 milyon Euroluk ücretinin yarısını beraber vermeyi kabul ettiği 34 yaşındaki Sambacı için Galatasaray’dan 1.5 milyon Euro bonservis istedi. Kura çekimi için Monaco’ya giden ve dün öğleden sonra İstanbul’a dönen 2. Başkan Abdurrahim Albayrak Beşiktaş Başkanı Fikret Orman’ı arayarak en fazla 750 bin Euro ödeyebileceklerini söyledi. Orman ise indirime gitmedi.

GALATASARAY 440 BİN EURO TEKLİF ETTİ

Brezilyalı golcü ise Galatasaray’ın kendisine yaptığı teklifi kabul ederken siyah-beyazlı kulübe alacaklarının ödenmesini şart koştu.

Bu rakamın 440 bin Euro olduğu belirlendi. Beşiktaş ezeli rakibinin zor durumda kalmasını fırsata çevirerek para kazanmak isterken, Brezilyalının alacaklarını istemesi transferin önündeki en büyük engel oldu. Galatasaray Gomis’i sattıktan sonra ilk olarak Modeste’yle ilgilenmiş ama Çin’de mutsuz olduğu için sözleşmesini fesh eden Fransız futbolcunun durumu riskli bulunarak transferinden vazgeçilmişti.

ABOUBAKAR’I PORTO VERMEDİ

Okaka ve Diouf düşük profilli bulunurken, Aboubakar’ı ise Porto vermedi. Portekizlilerin Şampiyonlar Ligi’nde Galatasaray ile aynı grupta yer alacak olması da bu kararda etkili oldu. Diğer taraftan listedeki diğer isim Cornelius ise Atalanta tarafından Bordeaux’a kiralandı.

 

You may also like

Share

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here