Galatasaray’ın 9 Milyon Euroluk Maicon Planı Ortaya Çıktı

0
8
Galatasaray'ın 9 Milyon Euroluk Maicon Planı Ortaya Çıktı
Galatasaray'ın 9 Milyon Euroluk Maicon Planı Ortaya Çıktı

Bafetimbi Gomis’i 6 milyon euroya satın alan Al Hilal Kulübü, Maicon’dan vazgeçmiş değil.

Suudiler geçtiğimiz Ağustos’ta Maicon’u 3 milyon euro artı 9 milyon euro satın alma opsiyonuyla kiralamak için Galatasaray ile el sıkışmış ancak evraklar Suudi Arabistan Futbol Federasyonu sistemine geç girilince gerçekleşememişti.

OCAK AYINDA YENİDEN GALATASARAY’IN KAPISINI ÇALACAKLAR

Maicon ile de yıllık 4.5 milyon euroya anlaşmıştı. Bu transfer aksilik çıkmazsa 5 ay rötarlı gerçekleşecek. Brezilyalı stoperin transferinde kararlı olan Al Hilal yöneticileri, ocak ayında yeniden Galatasaray’ın kapısını çalacak.

Sarı-kırmızılılara daha önce 9 milyon euro öneren Suudi Arabistan kulübü, aynı parayı teklif ederse transfer gerçekleşecek. Galatasaray, 30 yaşındaki Maicon’un satışından gelecek parayla 2 forvet oyuncusu ve 1 stoper transfer etmeyi planlıyor.

DAVALA VE ŞAŞ’A GENÇ TALİMATI

Galatasaray’da Maicon’a izin verilmesinde genç Ozan Kabak’ın başarılı performansı da etkili oldu. Teknik direktör Fatih Terim, bu transferi de düşünerek genç oyuncuyu hazırladı. Terim, yardımcılarıyla yaptığı toplantılarda Ozan Kabak ve Yunus Akgün’e ligde sık sık şans verip kazanacağını söyledi. Terim, yardımcıları Ümit Davala ve Hasan Şaş’tan gençleri daha çok ilgilenmelerini istedi.You may also like

Share

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here