Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz: İstesem Ibrahimovic’i Alırdım

0
Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz: İstesem Ibrahimovic'i Alırdım
Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz: İstesem Ibrahimovic'i Alırdım

Galatasaray Divan Kurulu toplantısı, Galatasaray Lisesi Tevfik Fikret Salonu’nda gerçekleştirildi. Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz, önemli açıklamalarda bulundu. Cengiz, “Öfkeleniyoruz, yönetime kızıyoruz! Neden? Galatasaray için. Ne bir siyasi, ne de bir ticari çıkarımız var. Benden haz etmiyor olabilirsiniz, bunları saygıyla karşılıyorum, ben böyle bir kültürden geliyorum. Galatasaray başkanlığı benim planlı olarak geldiğim bir makam değil, üç hafta içerisinde bir tepki olarak bu göreve geldik. Fenerbahçe basketbol maçından sonra konuşmak zorunda kaldım, 20 yıl demek istemedim, 20 katı bütçe demek istedim. Ben, Galatasaray’ın tarihini biliyorum, bana buradan vurmaya çalışmayın” diye konuştu.

“2018 SONUÇLARI İÇİN SEVİNDİRİCİ RAKAMLAR AÇIKLAYACAĞIZ”

Galatasaray’ın toplam borcunu yüzde 60 enflasyona rağmen 2.9 milyardan 2.7 milyara düşürdüklerini vurgulayan Cengiz, “380 milyon TL kredi aldık. Kredi bulunmayan bir dönemde. 199 milyon TL borcumuz vardı. Bugün 130 milyon TL vergi borcunu ödedik. 66 milyon TL’yi de yapılandırdık. Bizim yeniden şampiyon olmamız, Şampiyonlar Ligi’ne katılmamız gerek. Eğer şampiyon olamazsak bile en iyi durumda olan Galatasaray’dır. Borsaya kote olan rakiplerimiz arasında en iyi durumdayız. 2018 sonuçlarında açıkladığımızda size çok sevindirici müjdelerimiz olacak” ifadelerini kullandı.

“GALATASARAY ADASI İÇİN YENİ DAVA AÇACAĞIZ”

Galatasaray Adası konusundaki açıklamaları da yanıtlayan Mustafa Cengiz, “Eleştirilerinizi, önerilerinizi duydum. Bu konuyu bir şekilde çözümleyeceğiz. Yeni bir dava açacağız. Bizim dönemimizde ikinci, toplamda altıncı dava olacak. Bundan sonra çok daha sıkı takipçisi olacak ve sonuç alacağız. İşletmeciye de bir Galatasaraylı olarak sesleniyorum. Buradaki haklarından feragat etsin ve bizleri mahkemelerde yormasın. Biz de kendisine Galatasaray üyeliği konusunda itibarını iade edelim” sözlerini sarf etti.

“İSTESEM IBRAHİMOVİC’İ ALIRDIM”

Cengiz, “Ben basketbola, voleybola, futbola hiçbir şubenin işine karışmam ama başarısız olurlarsa hesap sorma hakkımız sizin verdiğiniz yetki ile vardır. Forvet almadık diye bizi eleştirdiler, 4 forveti olandan fazla gol atmışız. Bu da Allah’ın hikmeti işte. İstesem Ibrahimovic’i alırdım. Alamadım ama uğraştığımı bilin.” dedi.

“KULÜPLER BİRLİĞİ BİLDİRİSİNDE 10 KULÜBÜN İMZASI YOK”

Kulüpler Birliği Vakfı’nın Galatasaray aleyhindeki bildirisi hakkında da konuşan Mustafa Cengiz, “17 kulübün imzası var dendi. Kulüplerle de görüştüm. Gerçeği söylüyorum 10 kulüp bu bildiriyi imzalamadı. Orada bir bilgi yanlışlığı var” diyerek sözlerini tamamladı.Share

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here