FIFA, Kiralık Oyuncu Transferine Kısıtlama Getiriyor

0
FIFA, Kiralık Oyuncu Transferine Kısıtlama Getiriyor
FIFA, Kiralık Oyuncu Transferine Kısıtlama Getiriyor

FIFA, devrim niteliğinde bir karara imza atıyor. Alman Bild gazetesinin haberine göre dünya futbolunun patronları bundan böyle, bir kulübün en çok sekiz futbolcusunu diğer kulüplere geçici transfer yoluyla göndermesine izin verecek. Yeni uygulama geniş bir oyuncu havuzu bulunan ve her sene bir çok futbolcusunu kiralık olarak başka ekiplere gönderen dev ekipleri etkileyecek. Chelsea, Juventus, Borussia Dortmund, Benfica ve Sporting gibi ekipler en çok etkilenecek.

HEDEF DEV KULÜPLERİN YETENEKLİ FUTBOLCULARI TOPLAMASINI ENGELLEMEK

Uygulama, dev kulüplerin yetenekli gençleri sınırsızca kendi bünyesinde toplamasını engellemeyi amaçlıyor. Örneğin Chelsea Kulübü’nün şu an 40 futbolcusu başka takımlara kiralık verilmiş durumda. Juventus’ta da 40 futbolcu bu sezon kiralık olarak başka takımların yolunu tuttuğu belirtiliyor. Bu kuralın sadece bir istisnası olacak. 21 yaş altında olup yetiştiği kulübün bünyesinde bulunan futbolculara sayı sınırlaması getirilmeksizin başka takımlara kiralanabilecek. FIFA Yönetim Kurulu’nun onayıyla kararlar resmileşecek.

SEZON BAŞINDA YÜRÜRLÜĞE GİRSE LJAJIC GELEMEYECEKTİ

FIFA’nın uygulamaya koymaya hazırlandığı sistem bu sezon başı yürürlüğe girse, 40 futbolcusunu kiralık gönderen Torino Adem Ljajic’i Beşiktaş’a gönderemeyecekti.

 

Share

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here