Fenerbahçe’de Teknik Direktörlük İçin 2 İsim Gündeme Geldi

0
Fenerbahçe'de Teknik Direktörlük İçin 2 İsim Gündeme Geldi
Fenerbahçe'de Teknik Direktörlük İçin 2 İsim Gündeme Geldi

Ligde son üç maçını da kaybeden F.Bahçe’de, Konya ve Beşiktaş maçları da hüsranla sonuçlanırsa teknik direktör Cocu’nun baskıya dayanamayıp istifa edeceği belirtiliyor.

F.Bahçe yönetimi her ne kadar Cocu’ya tam destek verse de kötü sonuçların devam etmesi halinde her şey değişebilir.

HERKES AYNI SORUYU SORUYOR: YENİ HOCA KİM OLUR?

Hollandalı gazeteci Derksen’in geçen haftaki “Cocu’nun istifası cebinde” sözlerinin ardından camiada, “Cocu iki yenilgi daha alıp görevi bırakırsa yeni hoca kim olur” sorusu da sıkça sorulmaya başlandı.

Kapalı kapılar ardında ise en çok Ersun Yanal ve Aykut Kocaman isimleri telaffuz ediliyor.

İKİ HOCA DA TAKIMIN BAŞINDA ŞAMPİYONLUK YAŞADI

Aykut Kocaman, Fenerbahçe’nin başında toplamda 4 sezon hocalık yaptı. 4 sezonda toplam 198 maça çıkan Kocaman, bu maçlarda 118 galibiyet, 43 beraberlik ve 37 yenilgi elde etti. Kocaman, bu istatistiklerle yüzde 59’luk galibiyet oranı yakaladı. Kocaman, Fenerbahçe başında ise 1 lig 2 de kupa şampiyonluğu yaşadı.

Bir diğer hoca adayı Ersun Yanal ise Fenerbahçe’nin başında sadece 1 sezon hocalık yaptı. Fenerbahçe teknik direktörü olarak 40 maça çıkan Yanal, bu maçlarada 24 galibiyet 6 barebarlik 10 da yenilgi aldı. Bu istatistiklerle Yanal Fenerbahçe başında yüzde 60’lık galibiyet oranı yakaladı. Yanal Fenerbahçe antrenörü olarak tek sezonunda şampiyonluk yaşadı.

(Fotomaç)Share

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here