Faruk Çelik Aslında Kimdir?

0

1956'da Artvin'de dünyaya gelen Faruk Çelik, çocukluk yıllarını Artvin'de geçirdikten sonra orta öğrenimini Bursa'da tamamlamıştır. Bursa Yüksek İslam Enstitüsü'nü bitirmiş, Kocaeli İşletme Enstitüsünde iki yıl işletme eğitimi görmüştür. Çelik’in annesinin adı Hedise babasının adı ise Yaşardır. Dört yıllık bir lise öğretmenliği geçmişi de olan Çelik, ticaretle de uğraşmıştır. Çelik, evli ve 4 çocuk babasıdır.

Faruk Çelik Aile ve Eğitim Hayatı:

17 Ocak 1956’da Artvin’de dünyaya gelen Faruk Çelik, çocukluk yıllarını Artvin’de geçirdikten sonra orta öğrenimini Bursa’da tamamlamıştır. Bursa Yüksek İslam Enstitüsü’nü bitirmiş, Kocaeli İşletme Enstitüsünde iki yıl işletme eğitimi görmüştür. Çelik’in annesinin adı Hedise babasının adı ise Yaşardır. Dört yıllık bir lise öğretmenliği geçmişi de olan Çelik, ticaretle de uğraşmıştır. Çelik, evli ve 4 çocuk babasıdır.

İki yıl yerel bir gazete işleten ve köşe yazarlığı yapan Çelik, Fazilet Partisi altında Bursa İl Başkanlığı ve Fazilet Partisi Genel Başkan Yardımcılığı görevlerini yerine getirmiş olup 1999 yılında yapılan seçimlerde 21. dönem Bursa'dan Milletvekili olarak seçilmiş ve Meclis'e adımını atmıştır

Faruk Çelik’in Siyasi Hayatı:

İki yıl yerel bir gazete işleten ve köşe yazarlığı yapan Çelik, Fazilet Partisi altında Bursa İl Başkanlığı ve Fazilet Partisi Genel Başkan Yardımcılığı görevlerini yerine getirmiş olup 1999 yılında yapılan seçimlerde 21. dönem Bursa’dan Milletvekili olarak seçilmiş ve Meclise adımını atmıştır. Çeşitli komisyonlarda aktif görev alan Çelik, 2001 yılında Adalet ve Kalkınma Partisi’nin kurucu ekibi içerisinde yer almıştır. 2011 seçimlerine kadar Bursa’dan vekil seçilerek Meclis’teki yerini süreklilikle alan Faruk Çelik, 2011 yılında ise Şanlıurfa’dan Milletvekili olarak seçilmiştir.
Meclisteki görevi süresince Ak Parti Grup Başkan Vekilliği görevinin yanı sıra bakanlık hizmetleri de vermiştir:

60. Hükümet: Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı ve Devlet Bakanı 61. Hükümet: Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Son dönemde özellikle art arda gelen maden faciaları ve sıklaşan iş kazaları sebebiyle sürekli eleştiri oklarının hedefinde kalmıştır.

Faruk Çelik’in Bakanlık görevleri:

60. Hükümet: Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı ve Devlet Bakanı
61. Hükümet: Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı
Son dönemde özellikle art arda gelen maden faciaları ve sıklaşan iş kazaları sebebiyle sürekli eleştiri oklarının hedefinde kalmıştır.

60. Hükümet: Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı ve Devlet Bakanı 61. Hükümet: Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Son dönemde özellikle art arda gelen maden faciaları ve sıklaşan iş kazaları sebebiyle sürekli eleştiri oklarının hedefinde kalmıştır.

Share

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here