Farklı Bir Kişilik Hitler

0
29

Resimde gördüğünüz bu masum, tatlı bebek; gelecekte kimilerine göre bir cani, kimilerine göre de üstün zekalı, saygıdeğer bir politikacı olacaktı.

Adolf Hitler. Sert, otoriter bir babanın disipliniyle büyümüş, milliyetçi ruhunu farklı şekillerde yaşayıp, yaşatmış bir adam.

20 Nisan 1889 da Avusturya da doğmuştur. O bir Alman değil, Avusturya’lıdır. Çok başarısız bir eğitim hayatıyla büyüyen Adolf, resim yapmaya meraklı, hayvansever bir çocuktu.

Bana göre ilginç bir kişiliği olan bu adamın kendi gözümden yansıyan farklılıklarını paylaşacağım sizinle.

İsminin anlamı Asil Kurt olan bu adamın kişiliğini oluşturan en büyük faktörlerden biri, babasının sert, fazla disiplinli yetiştirme yöntemi.  Resim yapmayı o kadar çok seviyordu ki, geleceğini bu yönde çizmek isterken, kendisine sürekli karşı çıkan bir babayla mücadele ediyordu. Babası onun bu arzusunu küçümserken ve asla takdir etmezken acaba biliyor muydu dünyanın da kaderini belirlediğini?
Babasını hep saymış, annesini ise çok sevmişti. Pes etmeyen kişiliği onun resim yapmasına her zaman olanak buldurmuştu.

Gençlik yıllarında Almanya’nın içinde bulunduğu zor dönemlerde, mezhepler arası çekişmelerin olduğu sıralarda Yahudi kelimesiyle tanışmış olması, tam ergenlik çağlarında bu tarz eylemlere şahit olması geleceğin büyük bir Yahudi düşmanını belirliyordu.

Asil Kurt; ailesinin kısaca Adi dediği çocuk , babasının kütüphanesinden okuduğu savaş kitaplarının da etkisiyle, Viyana’ya geldiği ilk yıllarda Yahudileri, Almanya’nın başına gelmiş tüm felaketlerin sorumlusu olarak görmeye başladı.

Kendisi Alman olmamasına rağmen, Almanya’ya duyduğu büyük hayranlığın, uç seviyede bir ırkçılığa dönüşmesi bana göre kişiliğinin eseridir.

Hayatı boyunca futboldan hiç hoşlanmamasının nedeni, Almanyanın galibiyetini maçlarda garantileyememesinden dolayı olması da ne denli farklı bir kişiliği olduğunu ispatlar.

Bu gün Adolf Hitler’in Yahudilere uyguladığı işkenceleri tüm dünya bilir, Almanlar hala bununla övünüp gaz odalarını sergilerler. Pek çok insan bir ırkın yok edilmesinin vahşice olduğunu düşünür, pek çoğu da ileri görüşlü, zeki bir liderin yerinde davranışı olduğunu savunur .
Bu gün dünyanın nabzını tutanların Yahudi olduklarını düşünürsek, işin duygusal boyutunu gözardı etmeye hazır milyonlarca insan bulabiliriz.
Adolf Hitler’in hayvan sevgisi öyle büyüktü ki, merhamet duygusunu sadece hayvanlarda yaşamıştır. Disney hayranı olan bu kişilik, dünyanın en güzel filmi olarak Pamuk Prensesi görmüş. Buradan bakınca naif ruhlu sandığımız bu kişi insanları diri diri yakıp, zehirleyerek katlediyordu.

Hayatım boyunca farklı kişilikler ilgimi çekmiştir, insan psikolojisine hep ilgi duymuşumdur. Bu yüzdendir belki, Adolf Hitler i vahşi bir ırkçı olarak değelendirmektense, bu öfkenin sebebini anlamak istemişimdir

 

 

Aşk gibi yüce bir duyguyu dahi Yahudi bir kadında yaşamış olan bu adam, aşkını sadece Yahudi olduğu için mi gizlemişti acaba, yoksa Allah’ın garip bir tecellisi miydi?
Dede tarafından kendisinde de Yahudi kanı olmasını asla kabullenemeyip, onların hastalıklı bir ırk olduğunu kanıtlamak için araştırma ve deneyler yaptıran bu kişilik, sarışın ve mavi gözlülerden topladığı Almanlarla da üstün güzellikte bir ırk oluşturmaya çalışmış. Bunları hangi akıl ve zeka geçerli bir nedenle yapabilirdi ki ?

Yıllarca kendine göre doğru olan yolda ilerlerken, her bozuk kişilik gibi sonunun intihar olacağını biliyor muydu acaba ? Üstelik 16 Ocak 1945 de taşındığı, Führerbunker isimli yeraltı sığınağında kendini zehirleyeceğini hiç tasarlamış mıydı ?

Hiç bir ırkın diğerine göre üstünlüğü yoktur, bunu söyleyen ırkçıdır. Ancak övgüye kavuşmuş, ya da geçmişinde utanılacak bir tarih yaratmamış ırklar vardır ki; bunu üstüne basa basa mensubu olduğu kişinin söylemesinde, gurur duymasında bir sakınca bulmuyorum.

Adolf Hitler belki Alman tarihinde; yapmış olduğu soykırımla bir utanca damga vurmuş olsa da, dediğim gibi çok zeki ve üstün lider ruhu tartışılamaz.

Kutsal kitabımız Kur’an-ı Kerim’de, geçmişten bu yana Yahudilerin toplum olarak sakıncalı olduğu belirtilmiştir.
Yüce Allah Maide Suresi 51. Ayeti’nde buyuruyor ki; Ey inananlar! Yahudi ve Hristiyanları dost edinmeyin. Onlar birbirlerinin dostlarıdırlar. Sizden kim onları dost edinirse, kuşkusuz o da onlardandır. Şüphesiz Allah, zalimler topluluğunu doğruya iletmez.

Şüphesiz Allah en iyi ve en doğruyu bilendir, Adolf Hitler iyi ki vardı diyemem ama var olduysa bir sebebi vardır. Ancak Allah bilir.

Ben dünyanın soykırımları, savaşları bitsin istiyorum.
Sevgi dolu, barış dolu ve Trump gibi, Hitler gibi, Esad gibi zalimlerin olmadığı bir dünya diliyorum.
Sevginin yoldaşınız, barışın tek hedefiniz olması dileğiyle.

Özge Güneş
En Son 3 Yazısı Aşağıdadır . . . (Tüm Yazılarını Görüntüle)

You may also like

Share

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here