Evde Cilt Serumu Nasıl Yapılır? Yaşlanmaya Birebir!

0
Evde cilt serumu nasıl yapılır yaşlanmaya birebir!
Evde cilt serumu nasıl yapılır yaşlanmaya birebir!

Evde cilt serumu nasıl yapılır? Cilt bakım serumu nasıl yapılır? Evde cilt gençleştiren serum nasıl yapılır? Biz kadınlar her ne kadar bakıma ve makyaja önem versek de zamanın ve yaşanmışlığın verdiği olumsuzluklara karşı cilt yaşlanmalarını önleyemiyoruz. Cilt yaşlanmasına karşı piyasaya ekstra bakım ve önleyici kremlere şöyle bir göz attığımızda bu tarz ürünlerin oldukça pahalı olduğunu görebiliyoruz. Biz de tarihnedio.com olarak evde kendi cilt bakım serumunuzu yapmanın araştırmasına girdik ve pratik yöntemlerle kendi cilt serumunuzu yapmanın sırrını sizlerle paylaşıyoruz…

İhtiyacınız olan malzemeler; 4 Adet E Vitamini kapsülü, 2 yemek kaşığı tatlı badem yağı, 2 yemek kaşığı üzüm çekirdeği yağı, 2 yemek kaşığı jojoba yağı, 2 yemek kaşığı avokado yağı ihtiyacınız olan malzemelerdir.

Nasıl hazırlanır? Kapsüller sıkılarak porselen bir kaseye dökülür. Kapsüllerin kesici veya delici bir alet ile delinmemesi çok önemlidir. Herhangi bir metal ile temas etmemesi gerekmektedir. Bu işlemin ardından ölçülerini belirttiğimiz şekilde diğer yağları da E Vitamininin üzerine dökün ve plastik bir kaşık yardımı ile karışmasını sağlayın. Ardından hazırlanan karışımı serum kabına alın.

Artık ev yapımı cilt gençleştirici serumunuz hazır. Serumu güneş görmeyen ve oda sıcaklığında muhafaza edebilirsiniz. Serum bitinceye kadar kullanılabilir. Serumu nasıl kullanacağınıza gelelim. Damlalıktan yüzünüzün çene, alın ve iki yanak bölgesine birer damla damlatın ve hafif hareketler ile cildinize yedirin. Serum uygulamadan önce cildinizi muhakkak temizleyip kurulayın. Serumu akşamları yatarken ve gündüz uyandıktan sonra kullanabilirsiniz.

Share

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here