Erkek Ve Adam

0
12

Kitabımızın adı, Yanlış Adamlar Atlası ama irdelenmesi gereken en önemli konu belki de ADAM olmak olgusudur.

Sahi erkek olmakla, adam olmak arasında ne fark vardır?

Erkek 44+XY kromozoma sahip, üreme organlarını vücut dışında taşıyan, kas yapısı güçlü eril kişiliktir.

Ya adam olmak nedir?

Gücünü kuvvetini çalışmak için harcamaktır. Üreme organları da dahil her duygusunu içinde yaşayan kadını anlamaya çalışmaktır. Kadına sahip çıkmaktır, sahibi zannetmek değildir.

Evinin geçimine destek olmak için kadının çalışmasına izin vermektir. Hem evde hem işte çalışan kadına saygı duymaktır.

Üzdüğün kadından özür dilemektir. İki güzel söz söylemektir. Anlayış göstermektir. Kadını rekabet ettiğin rakibin olarak görmemektir. Üstünlük kurma çabasında olmamaktır.

Zor zamanında kadına destek olmaktır. Tek kadınla yaşlanmayı  göze almaktır. Jön halinle, takım elbisenle değil de; dizi çıkmış eşofman ile seni seven kadını bakımsızlıkla suçlamamaktır.

Eve gelirken iki ekmek, bir ufak yoğurt almaktır. Yemek yediğin sofrayı beraber kurmaktır. Sevgiyle yapılan yemeğe “güzel olmuş eline sağlık” demektir.

Samimi olmaktır, içten olmaktır. Kırmaya korkmaktır, sevdiğini hissettirmektir. Kanepeyi kumandayı tekeline almamaktır. Kanepede “ Gel yanıma beraber televizyon izleyelim” demektir.

Öperken samimi olmaktır. Bencil olmamaktır. Kendini ilişkisine tamamen vermektir. Köprüyü geçince fabrika ayarlarına dönmemektir.

Bu ve buna benzer aslında çok kolay ama çok zor yapılacaklar/ yapılmayacaklar listesidir ADAM olmak.

Bugün yurdum kadınları samanlıkta iğne arıyorsa sebebi hep bu adamlıkla erkeklik arasındaki farktır. Aşka küsmüş, ümitsiz, kırgın kadınların sebebi ERKEKLERdir.

ADAM olmayı bilenlere hürmetler.

 

Melis M. – Yanlış Adamlar Atlası

Kitap yorumu; 

“Yanlış Adamlar Atlası,” doğru adamı bulmak diye  bir şeyin olmadığını, asıl olayın yanlış adam olduğunu anladığınız anda, arkanıza bakmadan kaçmayı becerebilmek olduğunu savunan bir kitap.  Bol argolu, bol küfürlü ve bol bol güleceğiniz veya eğleneceğiniz bu güzel yolculuğa sizleri de davet ediyor Melis M.

Pınar
En Son 3 Yazısı Aşağıdadır . . . (Tüm Yazılarını Görüntüle)

You may also like

Share

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here