Erdoğan: Tank Palet Fabrikasının Satılması Asla Söz Konusu Değildir

0
Erdoğan: Tank Palet Fabrikasının Satılması Asla Söz Konusu Değildir
Erdoğan: Tank Palet Fabrikasının Satılması Asla Söz Konusu Değildir

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Tuzla Tersanesi’nde düzenlenen Test ve Eğitim Gemisi Ufuk’un (A-591) Denize İniş Töreni’nde yaptığı konuşmada CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun dile getirdiği Sakarya’da bulunan Tank Palet Fabrikasının satıldığı iddialarını bir kez daha yalanladı. Erdoğan, fabrikanın satışının söz konusu olmadığını söyledi.

Erdoğan konu hakkında şu açıklamaları yaptı:

“SATILMASI ASLA SÖZ KONUSU DEĞİLDİR”

“Burada CHP Genel Başkanı’nın Sakarya’daki Tank Palet Fabrikamıza dair gündeme getirdiği iddiaların ne milli kaygılarla ne savunma sanayimizle ne de orada çalışan kardeşlerimizin hassasiyetleriyle hiçbir ilgisi yoktur. CHP Genel Başkanı yaptığımız onca açıklamaya rağmen inatla ve ısrarla halen bu fabrikanın yabancılara satıldığı yalanını söylüyor. Karasu’daki konuşmamda da söylediğim gibi Tank Palet Fabrikamızın satılması yani mülkiyetinin devri, asla söz konusu değildir.

“MÜLKİYETİ DEVLETE AİTTİR VE ÖYLE KALACAKTIR”

Fabrika arazisindeki her türlü taşınmazın üretim, bakım ve onarımda kullanılan her türlü teçhizatın mülkiyeti devlete aittir ve öyle kalacaktır.Hatta şu anda bu alımı yapan firma, yüzde 50 Katar, yüzde 50 Türk ortaklı olan bir firmadır. Şu anda buraya yaklaşık 40-50 milyon dolar gibi de bir yatırım yapılmak suretiyle bu fabrika elden geçirilecektir. Yapılan iş, sadece işletme hakkının belli şartlar ve belli süreler dahilinde ki bu 25 senedir, ülkemizin öncü kuruluşlarından birine devredilmesidir.”Share

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here