En İlginç 10 Boşanma Nedeni

0

 

Evlilik, zamanla güçlenen tek bağdır derler, ama geçen zaman bazı ilişkileri yıpratabilir ve eşleri boşanmaya sürükleyebilir. Boşanma günümüz toplumunda gayet sıradan karşılanan bır durumdur, fakat öyle garip ayrılma sebepleri var ki insanı hayrete düşürüyor. Bugün sizlere en ilginç 10 boşanma nedeninden  bahsedeceğim.

  1. Eşi, bir Disney yapımı olan müzikal-fantezi filmi “Frozen” izlemekten hoşlanmıyor diye boşandı!Japon medyasında yer alan bir haberde ismi hala gizli kalan 29 yaşındaki bir kadının ilğinç boşanma nedeni vardı. Habere göre kadın çizgi filmin bağımlısıydı ve “Heart” ı sinemada defalarca izlemesine rağmen bir gün filme eşiyle beraber gitmek istedi ve olanlar oldu. Üniversite öğrencisi olan eşi filmden etkilenmediğini dile getirince kadın çıldırdı! 6 yıllık evliliğini bitirdi. Bu Disney mucizesini sevmeyenler  normal değil diyen kadın hiç pişman olmadığını söyledi.
  2. Evlendiği kadını ilk kez makyajsız gören koca soluğu mahkemede aldı!İlginç olay Cezayirde yaşandı. Aşık olduğu kadını makyajsız tanıyamayan,hatta hırsız sanan adam düğün sabahı boşanma kararı aldı. Eşini dolandırıcılıkla suçlayan damat bir de tazminat davası açtı.Boyalarını çıkarınca bambaşka birine dönüşen çiçeği burnunda gelin ise olayın şokunu atladamadı. 
  3. 77 yıllık evlilik bir mektup yüzünden bitti! Romada yaşayan 99 yaşındaki bir adam 77 yıllık eşine boşanma davası açtı. İlginç olayın sebebi ise kadının yıllar önce yazdığı aşk mektubu. Mektup 1940 senesinde yazılmıştı, yani onlar  7 yıllık evliyken. İhaneti kaldıramayan yaşlı adam 5 çocuğu ve torunları olmasına rağmen ilişkisini bitirdi.
  4. Temizlik sevdası aşkı bitirdi!  Bir alman kadın eşini titizlik sevdası yüzünden boşadı. 15 yıllık evliliklerinde bu konu yüzünden sürekli sorun yaşadıklarını dile getiren kadın eşinin durmadan temizlik yaptığını, evi yeniden düzenlediğini ve bu durumun oldukça can sıkıcı olduğunu söyledi.
  5. Kadın evi kedilerle doldurdu,eşi isyan etti! Bu sıradışı boşanma ise 2012de İsrailde yaşandı. Eşinin hayvanlardan hoşlanmadığını bilmesine rağmen evi kedilerle dolduran kadın sınır tanımadı ve tam 550 tane kediyi sahiplendi! Adamın sözlerine göre kediler evin her köşesini işkal etmişti. Bu duruma daha fazla dayanamayacağını anlayan koca aşık olup evlendiği kadına boşanma davası açmak zorunda kaldı.
  6.  Yuva yıkan papağan! Çinli bir ev kadını aldatıldığını papağandan öğrendi. Eşinin telefon konuşmalarını kadına tekrarlayan papağan resmen yuva yıktı! Mahkemede delil olarak papağanın sunulduğu davada hakim kadının isteğini kabul etti ve çift boşandı.
  7.  Atı bile kıskanan adam! Bu akıl almaz olay ise Suudi Arabistanda yaşandı. Kıskanç adam eşinin sosyal medya profilinde paylaştığı bir resmi görünce adeta deliye döndü! Fotoğrafta kadın bir atı öpüyordu. Bu durumu ihanet olarak yorumlayan çılgın koca boşanma kararı aldı.
  8.  Çocuk ruhlu yaşlı adam! Mantık evlilikleri sık rastlanan bir durum fakat çiflerin arasında ki farklılıklar bazen büyük sorunlar çıkarabiliyor. 22 yaşındaki bir  kadın para için 84 yaşındaki bir adamla evlenme kararı aldı. Çiçeği burnunda damat aşırı enerjik ve neşeli çıkınca genç kız dayanamadı ve evliliklerinin ilk ayında boşanma kararı aldı. Çocuk gibi davranıyor diyen kadın  davayı kendisi açtığı için adamdan para koparamadı! 
  9.  Üçlü balayı İtalyan gelin Marianna isyan etti! Oğlunu eşinden kıskanan bir çok anne vardır, fakat Mariannanın kayın validesi bu durumu bayağı abartmış. Çifti balayında bile baş başa bırakmayan kadın kendi çocuğunun evliliğini bitirdi! Hayatlarının belki de en özel günlerini geçirmek için gittikleri Fransadan döner dönmez genç çift soluğu mahkemede aldı.
  10.  Kumarda eşini kaybetti! Rus çiftin evlilikleri kısa sürdü! Tüm parasını kumar masasında bırakan adam hızını alamadı bir de eşini iddia konusu yaptı. Bunu öğrenen kadın kocasının yaptığı şeyi aşağlayıcı buldu ve kısa bir süre içinde boşandı. İşin ilginç tarafı ise kadın bir kaç yıl sonra kumarda eşinin kaybettiği arkadaşına aşık oldu ve evlendi!

Ahıskalı

Yazarken keşfetmeyi ve keşfettiği şeyleri yazmayı seven biri:)
Share

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here