Elon Musk: Kritik Bir Sebepten Dünyadan Ayrılmalıyız!

0
13

Neden Yeryüzünden Ayrılmak İstiyor?

Bu biraz problemdir, çünkü insanlığın bir süre için etrafa yapışmayı planladığını varsayarsak, neredeyse kaçınılmazdır ki bir noktada büyük bir asteroit ile karşı karşıya kalacağız. Tabii ki, asteroitler tek tehdit değildir. Bildiğimiz haliyle ölümcül hastalıklar, volkanik patlamalar ya da medeniyetin sonunu getirebilecek diğer felaketler vardır.

Bu nedenle mümkün olan en kısa sürede çok gezegenli bir türe geçiş mantıklıdır. Blogcu Tim Urban, geçenlerde gezegenimizi terk etmemiz ve evrene girişim yapmamız gerektiğini göstermek için oldukça uygun bir metafora sahipti: Dünyanın bir çeşit sabit disk gibi olduğunu hayal edin. Ve bu sabit diskteki her şeyi kurtardık. Her şarkı, her kitap, düşündüğün her düşünce ve söylenen her kelime. Her anı.

Ve hepsi bu değil: aynı zamanda her tek türe de ev sahipliği yapılmalı. Sabit disk daha önce kırıldı ve gerçekleştiğinde neredeyse her şeyi kaybettik.

Dolayısıyla bir yedekleme yapmak mantıklı. Urban’ın belirttiği gibi “Şimdi, olağanüstü derecede önemli bir Excel dokümanı olan bir sabit sürücüye sahip olduysanız ve sabit sürücünün her ay veya iki saatte bir çökmeye eğilimli olduğunu biliyorsanız. Yapacağınız en mantıklı şey ne olurdu? Belgeyi ikinci bir sabit sürücüye kopyalamak. ” Bu yüzden Dünya’yı terk etmemiz gerekiyor. Başka bir plana ihtiyacımız var.

Elbette, keşif ve keşif için de yapmalıyız, ancak yaşamın kendisi için yapmamız gerekiyor. İnsanlığın varlığını sürdürebilmenin bir yolu ve nihayetinde, bu yüzden sadece seçkin bilim adamları ve uzmanlar grubuyla gitmek istemiyor.

Musk, sabit diskimizdeki verilerin önemli bir bölümünü alarak Mars’a 1 milyon insan göndermek istiyor.

You may also like

Share

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here