Elmas Lig Finalinde 2 Türk Atlet Yer Alacak

0
8
Elmas Lig finalinde 2 Türk Atlet Yer Alacak
Elmas Lig finalinde 2 Türk Atlet Yer Alacak

Ligin final etabında Ramil Guliyev 200, Yasmani Copello Escobar ise 400 metre engellide piste çıkacak.

Türkiye Atletizm Federasyonundan yapılan açıklamaya göre, ligin iki final yarışmasından biri olan Zürih Weltklasse Atletizm Yarışmaları, 30 Ağustos Perşembe günü gerçekleştirilecek. İsviçre’nin Zürih kentindeki organizasyonda, Ramil Guliyev 200 metrede, Yasmani Copello ise 400 metre engellide mücadele edecek.

YARIŞ GALİPLERİNE 50 BİN DOLAR VERİLECEK

Elmas Ligde sezonun en başarılı 8 atletini bir araya getiren yıl sonu finalleri, tüm disiplinlerde yapılıyor. 30 Ağustos’ta Zürih, 1 Eylül’de ise Brüksel’deki mücadelelerde, yarış galipleri hem sezon birincisine verilen elmas kupayı alacak, hem de 50 bin doların sahibi olacak.

200 metrede yarışacak dünya ve Avrupa şampiyonu Ramil Guliyev, Luxolo Adams (Güney Afrika), Aaron Brown (Kanada), Noah Lyles (ABD), Nethaneel Blake-Mitchell (Britanya), Alex Quinonez (Ekvador), Jareem Richards (Trinidad-Tobago), Alex Wilson (İsviçre) ile kozlarını paylaşacak.

Yıl içinde 200 metrede takvimdeki 6 durağın beşinde yer alan Ramil, Oslo ve Stockholm’de birinci olurken, topladığı 31 puanla lider Noah Lyles’ın 1 puan arkasında Zürih biletini aldı. ABD’li Lyles, 4 birincilikle Elmas Ligde 200 metrede en başarılı isim olarak finallere geldi.

 

You may also like

Share

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here