EKPSS atamaları ne zaman, kura hangi tarihte çekilecek?

0
EKPSS atamaları ne zaman, kura hangi tarihte çekilecek?
EKPSS atamaları ne zaman, kura hangi tarihte çekilecek?

Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı atamaları için beklenen açıklama geldi. 2019 yılı EKPSS kurası için açıklamalarda bulunan Bakan Selçuk, aynı zamanda Dünya Engelliler Günü kapsamında bir mesaj yayınladı. İşte açıklamada yer alan detaylar ve atamalarla ilgili bilgiler…

EKPSS ATAMALARI NE ZAMAN KURA HANGİ TARİHTE?

Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla açıklama yaptı. Bakan Selçuk, “Aralık ayının son haftasında engellilerin kamu kurumlarına atanması için kura töreni düzenleyeceğiz” dedi. Buna göre 23-27 Aralık tarihleri arasında EKPSS atamaları için kura çekimi yapılacak.

ENGELLİ KAMU PERSONELİ SEÇME SINAVI (EKPSS) NEDİR?

“Engelli Kamu Personel Seçme Sınavı ve Engellilerin Devlet Memurluğuna Alınmaları Hakkında Yönetmelik” ile buna bağlı olarak Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, Sağlık Bakanlığı, Devlet Personel Başkanlığı ile Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı (ÖSYM) arasında yapılan “Protokol” hükümlerine göre ÖSYM tarafından hazırlanan, EKPSS, başvuru, sınavın uygulanması ve sınav sonuçlarının değerlendirilmesi adımlarından oluşan sınav sistemidir.

Flaş Türkiye anlaşması’Benim adım Guti değil’Yok artık! 590 milyon euro…

Share

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here