Düşün Bir Kere !

0

Pşşttt! Sen de sessiz sessiz çığlıklarını mı dinliyorsun? Sustur içindeki bütün çığlıkları, keskin kulaklar var unutma !
Dünyaya gözümüzü açarken yaşamaya dair bir sözleşme imzalıyoruz. Bir süre sonra bu imzayı bana kim attırdı diye isyan çığlıkları atıyoruz. Şeytan duymasın diye fısıltı ile konuşurken, onun kulakları ne keskindir unutuyoruz. Fısıltıya hacet yok, şeytan kanımızda dolaşırken, düşüncelerimizi de duyar o !
Doğmak kolay da yaşamak zor ! Doğmayı başkası üstlenirken bizim yerimize, yaşamayı tamamen bize bırakmıyorlar mı ?
Şöyle demiş Yaşar Kemal; “Konuşan insan öyle kolay kolay ölmez , konuşmayıp içine gömdü mü sonu felakettir.“
Sahi susmak fazilet olsa insanı öldürür mü dertten ? Ya susarken konuştuğun kişi şeytan olursa ?
İnsan hayata yüksek sesle yaşamak için gelmediyse, susup dinlediği Allah (c c) olmazsa başı kesik tavuk misali yaşar gider. Ruh dediğin her gün yoğun bakımdan yaşama geri dönmüş gibi yaşamalı. Bedende öyle kalmalı. Sürekli düşünmeli ruh. Artık kimse düşünmüyor, herkesin bir fikri varken kimsenin düşünesi yok!
Düşün bir kere.
Kaç kez güldün kendine ? Hemde herkesin içinde, kaç kez alay edip kahkaha attın haline? Hiç değil mi ?
Deli derler çünkü. Bilmezler ki deliliğin en büyüğü gözlerinde zerre ışık kalmamış birisinin hala mutluyum oyunu oynamasıdır. Susmasıdır. Hep içindeki karanlık yollarda eline alacağı feneri arayıp çıkmaz yollara sapmaktan korkarken, kulağı keskin şeytana yakalanmasıdır. İçini sadece yaratıcıya dökmek en güzel konuşma şeklidir. Ne kuluna ne de nefsine bırakma kendini. Susma ! Seni duymak isteyen, çıkarcı insanlar değil. Fenerini aradığın o karanlık yollarda, onlar sadece ayağına takılan bir kaç daha fazla taştan başka ne olabilirler ki ? Sen en yüce aşkın nurunu bul !
O dinleyenlerin ve isteklere icabet edenlerin en üstünü değil mi ?
Ve gül kendine, acımasızca hem de !
Varsın deli desinler, sen O‘nun yanında Veli‘sin unutma !

Özge Güneş

En Son 3 Yazısı Aşağıdadır . . . (Tüm Yazılarını Görüntüle)

Share

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here