Dünyanın En İyi 8 Plajı

0
17

Plaj severler tatil yapacakları yerleri seçerken farklı şeylere dikkat ediyorlar. Kimisi eğlenceli ve canlı bir gece hayatı isterken, diğeri ise tam tersine yalnız kalabileceği huzurlu bir ortam arıyor. Dünyada yüzlerce birbirinden güzel plajlar var. O kadar güzel ve eşsizler ki,sıralandırmak imkansız. Bu yüzden farklı kategorilerde en çok gidilen sahilleri listeledik. İyi okumalar!

En Güzel-Pink Sands Beach (Bahamalar)Pembe Kum Sahili ismini masalsı pembe tonlarında olan kumlarına borçludur. Harbour adasında yer alan bu plaj masmavi gökyüzü ve denizin de etkisiyle görenleri  resmen kendine aşık ediyor! Robin Williams, Susan Sarendon, Kate Richards ve daha birçok Hollywood yıldızının favorisi olan bu sahil dünyadaki en pahalı beachlerden  biridir. Pink Sands Plajında tatil için en uygun sezon eylül-mayıs arasıdır.

En Uzun Cox’s Bazar (Bangladeş)       

En büyük plajların Pasifik okyanusu adalarında yer aldığına dair yaygın bir inanışın aksine, en uzun plaj ünvanı Bangladeşteki Cox’s Bazar plajına  aittir. Bu gerçek Guinnes Rekorlar Kitabı tarafından belgelenmiştir.

Bu sahil, Chittagong  şehrinden  Myanmar sınırına kadar uzanır. Uzunluğu 120 kilometredir. Bildiğiniz gibi tatil severlerin en sevdiği şeylerden  biri gün batımını izlemektir ve Cox’s Bazar bu etkinlik için ideal bir yer. Her gün yüzlerce insan güneşin ufukta kayboluşunu izleyerek keyifli dakikalar yaşıyor.

En Şık-Las Salinas (İbiza,İspanya)

Uzun zamandır dünyanın en şık plajı olarak anılan Las Salinas mayıs-ekim arası turistler tarafından büyük ilgi görüyor. Dünyanın en pahalı partilerine ev sahipliği yapan İbiza genç ünlülerin göz bebeği konumunda. Sadece en  şık değil aynı zamanda da en pahalı beach olan Las Salinasta eğlencenin dibine vurmak istiyorsanız günlük 100 dolar civarı harcama yapmalısınız.

En Çok Fotoğrafı Çekilen -Anse Source D’Argent (Seyşeller)

Seyşeller’deki bu eşsiz plajın güzelliği amatör ve profösyönel fotoğrafçıları resmen mıknatıs gibi kendine çekiyor! Sahili kocaman palmiye ağaçlarının süslediği, adeta cennetin bir köşesi diyebileceğimiz bu beach ailesiyle tatil planı kuranlar için ideal bir alternatif. Mayıs-ekim arası büyük ilgi gören Anse Sorce D’Argent sosyal medyada en çok fotoğrafı paylaşılan plaj unvanına sahip.

En Temiz-Varadero(Küba)

Son yıllarda Varadero dünyanın en temiz plajı olarak kabul ediliyor. Temiz kum ve deniziyle meşhur olan Varadero aynı zamanda Karayipler’deki en büyük mercan resifinede ev sahipliği yapıyor. Gece hayatı durgun olmasına rağmen doğanın güzelliği insanları kendine çekiyor. Eğer sizde huzurlu bir tatil geçirmek istiyorsanız Küba’ya mutlaka uğramalısınız.

En İyi Şehir Plajı-Copacabana (Brezilya)

Rio de Janeiro’daki ünlü Copacabana Brezilya karnavalının hiç bitmediği bir yer. Her aralık yaklaşık 3 milyon insan yeni yılı okyanus kenarında kutlamak için burda toplanıyor. Copacabana Rio’nun merkezine 5 kilometre uzaklıkta yer alıyor. Denize ulaşmak için yayalar gerçek bir futbol sahasını yürüyerek geçiyorlar. Hiç bitmeyen partiler, kokteyller turistlere soluksuz bir eğlence yaşatıyor.

En Sessiz-Lombok beaches (Endonezya)

Endonezya’nın Lombok adası, yalnızlık, huzur ve sükünet sevenler için ideal bir yer. Konaklamanız boyunca diğer turistlerle karşılaşma olasılığınız çok düşüktür. Adadaki tek otel Oberoi plaj boyunca dağılmış 20 lüks villadan oluşmaktadır. Lombok adası dünyanın başka hiçbir yerinde bulunmayan mercanlar ve garip deniz canlılarının güzelliği ile ünlüdür.

En “Vahşi”Plaj-Wakaya (Fiji)

Fiji’deki bu ada tropik çalılarda gizlenen eşsiz bir güzellik. Guava ağaçları,tüm yıl boyunca açan egzotik çiçekler, sahilde koşan geyik ve vahşi atlar gezginleri adeta büyülüyor. Wakaya’daki turistler Aborijin köylerine misafir olup unutulmaz anlar yaşıyorlar. Misafirperver oldukları söylenen adalılar değişik dans ritüelleri ile görenleri şaşkına çeviriyor.

You may also like

Share

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here