Dünyaca Ünlü Yıldızların “Mevlana” Paylaşımı Akımına Oscar Ödüllü Oyuncu Hilary Swank da Katıldı

0
8
Dünyaca Ünlü Yıldızların
Dünyaca Ünlü Yıldızların "Mevlana" Paylaşımı Akımına Oscar Ödüllü Oyuncu Hilary Swank da Katıldı

Dünyaca ünlü yıldızların zaman zaman sosyal medya hesaplarından Mevlana’nın sözlerini paylaşması dikkat çekiyor. Ünlü modelCara Delevingne, Adriana Lima ve popun kraliçesi Jennifer Lopez’den sonra Oscar ödüllü oyuncu Hilary Swank da Mevlana’nın sözünü paylaştı.

“SEVENLER HEP BİRBİRLERİNİN İÇİNDEDİRLER”

Swank, “Sevenler en sonunda bir yerlerde buluşmazlar. Onlar en başından beri birbirlerinin içindedir” sözünün İngilizcesini sayfasında paylaştı.

“Lovers dont finaly meet somewhere. They are in each other all along”

 

İşte geçmişten günümüze, dünyaca ünlü yıldızların Mevlana’nın eserlerinden yaptıkları paylaşımlar;

CARA DELEVİNGNE

Ünlü İngiliz model Cara Delevingne Instagram hesabından Mevlana’nın bir sözünün sonuna #rumi etiketi ekleyerek paylaştı. Delevingne, “Kalbin bir gün seni sevgiliye götürecek. Ruhun bir gün seni sevgiliye taşıyacak. Acının içinde kaybolma, şunu bil ki acın bir gün dermanın olacak.” Cara’nın paylaşımına, Türkçe yorumlar da dahil olmak üzere binlerce beğeni ve yorum gelmişti.

ADRIANA LIMA

Dünyaca ünlü top model Adriana Lima, 14 Şubat Sevgililer Günü’nünde sosyal paylaşım sitesi Instagram’dan Mevlana’ya ait bir ‘Bir mum diğerini tutuşturmakla ışığından bir şey kaybetmez ‘cümlesinin İngilizcesini paylaştı. Lima’nın altında Rumi yazan paylaşımı kısa sürede binlerce beğeni aldı.

JENNIFER LOPEZ

Jennifer Lopez, Instagram hesabını aktif kullanan ünlülerin başında geliyor. Sıklıkla fotoğraf ve video paylaşımı yapan Lopez, bugün resmi hesabından Mevlana’nın bir sözünü paylaştı. Jennifer Lopez, Mevlana’nın şu sözlerine yer verdi:

“Dans et kalbin kırılmış ve orta yerlerde paramparça açılmışken, dans et eğer acılarını saran yara bezlerini söküp attıysan, savaşın kavganın tam ortasında dans et, kaynayan kanının içinde dans et, dans et ruhun ve kalbin tamamen özgürken.”

 

You may also like

Share

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here