Dünya Kupası’ndan Tweet Bilgileri

0
5
Dünya Kupası'ndan tweet bilgileri
Dünya Kupası'ndan tweet bilgileri

Twitter’ın bu yıl Dünya Kupası‘nın platformda büyük bir etki yaratmasını ümit ediyordu. 2014 senesindeki eski maçlar, platformun video özelliklerinden önceydi ancak bu sefer, etkinliğin Amerika Birleşik Devletleri telif sahibi Fox Sports ve Dünya genelinde öbür hak sahipleri ile önemli görüşmeler için anlaşma yapıldı. Pazar Günü Fransız takımın Hırvatistan’a karşı başarısının ardından Twitter, Dünya Kupası’nın platform için nasıl bir etkiye sahip olduğuna dair kendi rakamlarını yayınladı.

Öncelikle büyük rakamı belirtmekte fayda olabilir: Twitter, Dünya Kupası sırasında 115 milyar izlenme örneği tweetlerin görüntülenme sayısına sahipti. Her ne kadar bu sayı yüksek olsa da, şirket hangi maçların öbürlerinden daha fazla ilgi çektiğine uygun daha ayrıntılı bir söyleme yapmadı. Twitter’ın Engadget’a söylediğine göre şirket, 2014 senesinde yaptığının aksine bu sefer maçlara özel rakamları söylemeyecek.

Twitter, bu tweet ölçüsünün faalliğin platformdaki “zaferi” ile örtüşmesi anlamına gelmediğini, yalnızca tüketicilerinin nasıl tepki verdiklerini gösterdiğini belirtiyor. İzlenimler ise, hayranların Dünya Kupası vaktinde içeriği nasıl harcadıklarını gösteriyor.

Yalnızca Twitter üzerinde gösterilen Fox Sports tarafından üretilen FIFA World Cup Now gösterisi ise daha net bir zafere sahipti ve maçlar süresince 7.1 milyon video izlemeye erişti. Dikkat sürükleyen öbür rakamların ise şu biçimde olduğu söylenebilir: Final maçı en fazla tweet’i alırken, Brazilya’nın Belçika ve Meksika’ya karşı son maçları ikinci ve üçüncü sırada yer alıyorlardı. Doğal olarak en fazla tweet Brazilya’dan sevk edilirken, Japonya ve Birleşik Kraliyet tarafından takip ediliyordu. Tüm Dünya Kupası’nın en fazla tweet’lenen anı Kylian Mbappé’nin Fransa için Hırvatistan’a karşı attığı dördüncü gol olurken, en fazla bahsedilen oyuncu da Neymar oldu.

You may also like

Share

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here