Kazım Ersun Yanal

Ersun Yanal,17 Aralık 1961 tarihinde İzmir’de Buca’da doğmuştur.Tam adı Kazım Ersun Yanal’dır. Annesi Behiye... 

Hayat

Hayat Hayat bazen sobada yaktığımız el gibidir Yaklaşma ,elleme derler, değme elini yakarsın ,canın acır derler.. Dinlemezsin.. Çünkü... 

Piyango 2

Piyango, toto, loto, at yarışı,casino kumarı vs. bütün şans oyunları. Adı gibi oyun işte. Yıllardır nice insanlara... 

Piyango

Rızkı veren Hüda’dırKula minnet eyleme..   “İsa (as) günün birinde bir kabristana uğramıştı.... 

Aşk Aslında Oydu…”O” ise Mevlana Celaleddin Rumi …

  O bir okyanustu aslında; İçinde kendine has ilmi, güzelliği ve sırları olan büyük bir okyanus. Öyle ki ; aşkı... 

Dünya Gönüllüler Günü/Seyirci Kalma !

Kategori : Ana Sayfa, Tarih - Etiketler :, , , , , , , , , , , , , , - Tarih : 05 Aralık 2017

Share

GÖNÜLLÜLER GÜNÜ

Bu başlığı gören herkes bugün bir gönüllü olsun.

Bu bir toplumsal farkındalık hareketidir. Birleşmiş Milletler Genel Kurulu, gönüllülüğü esas alan çalışmaları dünya genelinde yaygınlaştırmak ve toplumsal yararlarını duyurmak için, ‘5 Aralık’ tarihinin her yıl Dünya Gönüllüler Günü olarak kutlanmasına karar vermiştir. Gönüllülük bir eylemin karşılık beklemeksizin, toplum ve kişi yararına yapılmasıdır. Gönüllülükte karşılık beklememek esastır. Gönüllülükte bir eylemin hayata geçirilmesi için öncelikle hislerin harekete geçmesi gerekir.

Bu yazıyı okudunuz ve artık sizde Dünya Gönüllüler Günü kapsamındaki toplumsal farkındalığa dahil oldunuz. Sizde artık bir gönüllüsünüz. Gününüzün küçücük bir kısmında, dargın iki kişiyi barıştırmaya, anne babanızı, eşinizi, çocuklarınızı, engelli vatandaşlarımızı, huzur evlerindeki yaşlılarımızı, sevgi evlerindeki yetimleri sevindirin. Bulunduğunuz yerde bir yetimhaneye gidin veya bir huzur evine, kadın sığınma evine ve hatta madde bağımlısı bir gence arkadaşlık edin. Kimsesi olmayan komşunuzu, aylardır gitmediğiniz akrabanızı ziyaret edin. Aş evinde ekmek dağıtın, soğan soyun. Bahçenizdeki bir ağacı sulayın, apartmanın önündeki gül ağacını budayın. Camınızın önüne bir kap su koyun birazda kırıntı ekmek. Toprağa bir tohum atın, bir fidan, bir çam dikin.

Bu gün için çevrenizdeki Sivil Toplum Kuruluşlarından yardım alabilirsiniz. Mutlaka çok yakınınızda yardımınıza muhtaç birileri vardır ve sizi bekliyordur.

Unutmayın! İNSANLIK CAN ÇEKİŞİYOR. Gönüllüler Günü İNSANLIK GÜNÜ, Gönüllüler Günü SENİN GÜNÜN.

 

Bu Yazıyı Okuyanlar Bunları da Okudu . . .

Share
Yorum Yaz
Ad Soyad :
E-mail :
Yorum :

Share