Dünya Gönüllüler Günü/Seyirci Kalma !

0

DÜNYA GÖNÜLLÜLER GÜNÜ

Bu başlığı gören herkes bugün bir gönüllü olsun.

Bu bir toplumsal farkındalık hareketidir. Birleşmiş Milletler Genel Kurulu, gönüllülüğü esas alan çalışmaları dünya genelinde yaygınlaştırmak ve toplumsal yararlarını duyurmak için, ‘5 Aralık’ tarihinin her yıl Dünya Gönüllüler Günü olarak kutlanmasına karar vermiştir. Gönüllülük bir eylemin karşılık beklemeksizin, toplum ve kişi yararına yapılmasıdır. Gönüllülükte karşılık beklememek esastır. Gönüllülükte bir eylemin hayata geçirilmesi için öncelikle hislerin harekete geçmesi gerekir.

Bu yazıyı okudunuz ve artık sizde Dünya Gönüllüler Günü kapsamındaki toplumsal farkındalığa dahil oldunuz. Sizde artık bir gönüllüsünüz. Gününüzün küçücük bir kısmında, dargın iki kişiyi barıştırmaya, anne babanızı, eşinizi, çocuklarınızı, engelli vatandaşlarımızı, huzur evlerindeki yaşlılarımızı, sevgi evlerindeki yetimleri sevindirin. Bulunduğunuz yerde bir yetimhaneye gidin veya bir huzur evine, kadın sığınma evine ve hatta madde bağımlısı bir gence arkadaşlık edin. Kimsesi olmayan komşunuzu, aylardır gitmediğiniz akrabanızı ziyaret edin. Aş evinde ekmek dağıtın, soğan soyun. Bahçenizdeki bir ağacı sulayın, apartmanın önündeki gül ağacını budayın. Camınızın önüne bir kap koyun birazda kırıntı ekmek. Toprağa bir tohum atın, bir fidan, bir çam dikin.

Bu gün için çevrenizdeki Sivil Toplum Kuruluşlarından alabilirsiniz. Mutlaka çok yakınınızda yardımınıza muhtaç birileri vardır ve sizi bekliyordur.

Unutmayın! İNSANLIK CAN ÇEKİŞİYOR. Gönüllüler Günü İNSANLIK GÜNÜ, Gönüllüler Günü SENİN GÜNÜN.

 

Merve Nazlı

Merve Nazlı

... acayip tuhaf, tuhaf ve acayip...
Merve Nazlı

En Son 3 Yazısı Aşağıdadır . . . (Tüm Yazılarını Görüntüle)

Bu Yazıyı Okuyanlar Bunları da Okudu . . .

Share
Web sitemizden yazı kopyalayıp, başka platformlarda yayınlamak telif suçu kapsamında cezalandırılacaktır. Web Sitemize Hoş Geldiniz.Twitter Takip Edilesi Hesaplar >> @tarihnedio , @SerhatOner24

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here