Dünya Devi Real Madrid, Eljif Elmas İçin 20 Milyon Euroyu Gözden Çıkardı

0
8
Dünya Devi Real Madrid, Eljif Elmas İçin 20 Milyon Euroyu Gözden Çıkardı
Dünya Devi Real Madrid, Eljif Elmas İçin 20 Milyon Euroyu Gözden Çıkardı

Fenerbahçe, tarihinin en kötü sezonlarından birini yaşasa da genç isimleri vitrine çıkıyor… Özellikle Eljif Elmas, hem sarı-lacivertli formayla hem de ülkesinin milli takımıyla sergilediği performansla dikkatleri üzerine çekiyor.

Makedonya’nın Ekipa gazetesi, 19 yaşındaki futbolcunun Real Madrid’e transfer olacağını duyurdu. İspanyol ekibinin ‘Avrupa’daki en yetenekli 5 genç futbolcu’ şeklinde bir rapor hazırladığı ve Elmas’ın bu listedeki oyunculardan bir tanesi olduğu bildirildi.

TRANSFER İÇİN 5 MİLYON EURO

Real Madrid bu sezonun başından beri Real Madrid tarafından izlemeye alındı ve tüm maçları dikkatle takip edildi. Futbolcunun kalitesinden oldukça etkilendiği belirtilen İspanyol idarecilerin, Fenerbahçe’ye 5 milyon euroluk teklifte karar kıldığı belirtildi.

MAÇA ÇIKARSA 15 MİLYON EURO BONUS

İspanyol devinin sarı-lacivertlilere yapacağı teklifin bonus da içereceği aktarıldı. Buna göre Real Madrid, Eljif Elmas’ın Real Madrid A takımıyla çıkacağı ilk maçla birlikte Fenerbahçe’ye 15 milyon euro daha verecek. Böylelikle Real’in Elmas için ödeyeceği toplam bonservis bedeli 20 milyon euro olacak. Sözleşmesinde 23 milyon euro serbest kalma maddesi bulunduğu belirtilen futbolcuya, buna yakın bir rakamda teklifte bulunulacak.You may also like

Share

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here