Dudak Çatlamasına Ne İyi Gelir?

0
4
Dudak çatlamasına ne iyi gelir doğal malzemelerle istediğiniz görünüme kavuşun
Dudak çatlamasına ne iyi gelir doğal malzemelerle istediğiniz görünüme kavuşun

Özellikle sonbahar ve kış ayların dudak çatlamaları her kadının kabusu oluyor. Ruj sürdüğümüzde istediğimiz gibi olmuyor, ruj sürmese kuru ve solgun bir görünüme bürünüyoruz. “Peki dudak çatlaması için kremler dışında doğal yöntemler yok mu?” diye soruyorsanız cevabı içeriğimizde. İşte size doğal yöntemlerle dudak çatlamasına çözümler…

ÖLÜ DOKULAR İÇİN TOZ ŞEKER

Toz şeker, dudaklarınızdaki ölü dokulardan kurtulmanızı sağlayacak ve ölü hücre oluşumunun da önüne geçecektir. Çatlaklar ve kuruluktan dudaklarınızı uzak tutan şeker nemli dudaklara kavuşmanızı da sağlayacaktır. Bunun için bir tatlı kaşığı toz şekerle bir tatlı kaşığı balı karıştırıp dudaklarınıza sürün ve beş dakika kadar bekletin. Ardından ılık suyla dudaklarınızı temizleyin.

BALI 15 DAKİKA BEKLETİN

Antibakteriyal özelliğe sahip balı tek başına da kullanabilirsiniz. Dudak dokularını güçlendirecek olan balın bu faydalarından yararlanmak içinse yapmanız gereken çok basit: Dudaklarınıza parmaklarınız yardımıyla onu tamamen kaplayacak kadar bal (mümkünse organik) sürün ve dudaklarınızı yalamadan 15 dakika bu şekilde bekletin. Bu yöntemi günde 2-3 kez uygulayabilirsiniz.

GÖZE İYİ GELDİĞİ GİBİ DUDAK İÇİN DE SALATALIK

Salatalık da dudaklarınıza ihtiyacı olan nemi sağlayarak iyileşmesini sağlayacaktır. Salatalığın sulu tarafını dudaklarınızı uygulayıp bekletin. 15-20 dakika sonra dudaklarınızı temizleyin. İşte bu kadar basit.

ALOE VERA BİTKİSİ

Aloe vera bitkisinin içinden çıkan her derde deva jel dudak çatlamasına da birebir. Kestiğiniz yaprağın içinden çıkan jeli dudaklarınıza sürün ve gece böyle uyuyun. Birkaç güne çatlaklarınızın yok olduğunu göreceksiniz.

HER DERDE DEVA HİNDİSTAN CEVİZİ YAĞI

Mucizeler yaratan Hindistan cevizi yağından da yardım alabilirsiniz. Katı formdaki Hindistan cevizi yağını çatlamış dudaklarınıza sürmek yeterli olacaktır.

SU İÇİN

En net ve en bilinen çözümü en sona bıraktık. Kuruduğu için çatlayan dudaklarınızı yeniden nemlendirecek sudan bahsediyoruz. Dudaklarınıza kaybettiği nemi yeniden kazandırmak için kendinizi susamış hissetmeseniz bile su içmeyi unutmayın. Günde 8-10 bardak su içerek vücuda ihtiyacı olan suyu sağlayabilir ve dudak kuruluğunuzdan, çatlamalardan kurtulabilirsiniz.

You may also like

Share

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here