Donald Trump

0
12
THURMONT, MD - JANUARY 6: U.S. President Donald Trump listens as Republican leadership takes turns speaking to the media at Camp David on January 6, 2018 in Thurmont, Maryland. President Trump met with staff, members of his Cabinet and Republican members of Congress to discuss the Republican legislative agenda for 2018. (Photo by Chris Kleponis-Pool/Getty Images)

  

New York’taki emlak geliştiricisi ve gerçek TV yıldızı Donald Trump (1946-), Kasım 2016’da Amerika’nın 45. cumhurbaşkanı seçildi.

Eğitim Hayatı

Bir gayrimenkul geliştirme şirketi sahibi olan Fred’in oğlu Donald John Trump  14 Haziran 1946’da Queens, New York’ta dünyaya geldi. New York Askeri Akademisi’nde sekizinci sınıftan liseye kaydolmadan önce Queens’deki özel bir okulda okudu. Daha sonra New York City’deki Fordham Üniversitesi’nde iki yıl okudu ve daha sonra Pennsylvania Üniversitesi Wharton School of Finance ve Commerce of School’a transfer edildi. 1968 yılında lisans eğitimini tamamladı.

İş Kariyeri

Üniversiteden sonra Trump, New York’un dış ilçelerinde orta sınıf için daire geliştiren babasının şirketine katıldı. 1974’te şirketin başkanı oldu ve 1980’de açılan Grand Hyatt New York oteli ve New York’ta bulunan Trump Tower gibi yüksek profilli projelerin yapımı ile gayrimenkul dünyasında kendine bir yer edinmeye devam etti. 1987’de “The Art of the Deal” adlı , Trump’un anıları ve iş kariyerini anlattığı kitap yayımlandı ve kısa sürede çok satan kitaplarsan biri olmayı başardı.Forbes’a göre, 1989’da net değeri 1.5 milyar dolardı ve ilk dergisinin kapağında yer aldı.Gayrimenkul satın almaya ve geliştirmeye devam etti ve 2016’da Beyaz Saray’a seçilen ilk milyarder oldu böylece imparatorluğuna ofis binaları, oteller ve golf sahaları gibi daha birçok şeyi de dahil etmiş oldu.

Aile Hayatı

1977’de Trump, Çek model Ivana Zelnickova ile evlendi ve üç çocuk sahibi oldu. Çift 1992’de boşandıktan sonra ertesi yıl Trump kız arkadaşı Tiffany ile birlikte aktris Marla Maples’ı evlendirdi. Trump’ın ikinci evliliği 1999’da sona erdikten sonra, 2005 yılında Sloven model Melania Knauss ile yaptı. Çiftin oğlu Barron, 2006’da doğdu.

 

 

Gülay Demir
En Son 3 Yazısı Aşağıdadır . . . (Tüm Yazılarını Görüntüle)

You may also like

Share

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here