Doğru Makyaj Konusunda Bilinmesi Gerekenler

0
17
Doğru Makyaj Konusunda Bilinmesi Gerekenler

Makyaj yapmayı hangi kadın sevmez ki! Çoğu kadının en özen gösterdiği konudur makyaj. Oturdun mu 2 saat kalkamazsın başından. Peki bu makyajı neye göre yapmalıyız, teknikleri nelerdir? Nasıl daha çekici gözükürüz? Doğal bir görüntüyü nasıl elde ederiz?  Hadi hepsini teker teker inceleyelim ve konuşalım!

 

 

Makyaja başlamadan önce cildinizi temizlemeniz gerekir. Yüzümüze güzelce bir nemlendirici sürmeliyiz. Daha sonra makyaj bazı ile yüzünüzü makyaja hazırlamalısınız. Makyaj bazı makyajın kalıcılığını arttırır ve daha canlı bir görünüm verir. Daha sonra makyajın en temel ögesi olan fondöteninizi iyice süngerle yediriyorsunuz. Süreceğiniz fondötenin ten renginize uymasına dikkat edin. Ve tabi ki sünger de önemli bir faktör. Fondöteni emmeyen bir sünger seçersek çok daha iyi olur. Bu süngeri de kullandıktan sonra yıkayıp temizlemeye özen gösterin lütfen.

Daha sonra kapatıcı- aydınlatıcı uygulamamız gerekecektir. Kapatıcıyı göz altınıza uygulamanız gerekir. Sivilce veya lekeniz varsa ve kapatmak istiyorsanız oraya da sürebilirsiniz. Göz kapaklarınızın iç kısmına sürüp rengini sabitleyebilirsiniz. Kapatıcı sürdüğünüz yeri de pudra ile de sabitleyebilirsiniz.

Ve gelelim kontür işlemine. Bunu da güzel bir kontür fırçası ile sürmeliyiz. Yüzünüzün belli kısımlarına – alın, elmacık kemiği, çene , burun – güzelce sürmeniz gerek. Bu da sizin yüzünü daha zayıf ve elmacık kemiklerinizi daha belirgin gösterecektir.

Kontür işleminden sonra allık sürme işlemine geçiyoruz. Herhangi bir allık fırçası ile yanaklarınıza sürebilirsiniz. Bu da elmacık kemiklerinizi ön plana çıkartacak ve size daha zarif bir görünüm verecektir.

Kaş doldurma işlemini yapmadan önce boş bir maskara ile taramanız gerekir. Daha sonra boş bulduğunuz yerleri kaş kalemi veya farı ile doldurabilirsiniz.

Gelelim en sevilen bölüme! Göz makyajını eminim hepiniz seviyorsunuzdur. İlk önce renklerinizi seçmeniz gerekiyor, seçtikten sonra karıştırma fırçasını alarak gözünüzün katlanma bölgesine uygulayınız. Daha sonra far fırçası ile gözünüzün iç kısmına seçtiğiniz diğer rengi rengi uyguluyoruz Kalıp gibi durmaması için de renklerin birleştiği yeri karıştırma fırçası ile karıştırıyorsunuz.

Daha sonra güzel bir eyeliner çekip göz makyajınıza daha güzel bir görünüm sağlayabilirsiniz. Maskara ile de kirpiklerinize hacim verebilirsiniz.

Son olarak ruj kısmına gelelim. Eğer dudaklarınız kuruysa nemlendirmeniz önerilir. Cildinizin rengine göre de rujunuzu sürmelisiniz.

Eminim makyajınız size çok yakışacaktır!

You may also like

Share

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here