Doğal Makyaj Temizleme Toniği Nasıl Yapılır? Resimli Anlatım

0

Evde kendi makyaj çıkarıcınızı yapmaya ne dersiniz? Doğal makyaj temizleyici nasıl yapılır? resimli anlatımı ve bonus olarak makyaj temizleyici yağlar sizlerle makalemizde doğal makyaj temizleme toniği nasıl yapılır konusunu anlattık.

Makyaj Temizleme Yağı Yapımı

Makyaj temizleme yağı yapabilmek için kullanılabilecek 6 doğal yağ şunlardır:

Zeytinyağı Badem yağı Hindistan cevizi yağı Hint yağı Avokado yağı Gül yağı doğal makyaj temizleme yağlarıdoğal makyaj temizleme yağları

Yeşil Elmalı ve Sütlü Doğal Makyaj Temizleme Suyu

Yeşil elmalı ve sütlü doğal makyaj temizleme suyu yapmanın aşamaları şunlardır:

1 adet yeşil elma rendelenmelidir. Yarım litre süt ile rendelenen elmalar bir kasede karıştırılmalıdır. Karışım tülbent veya süzgeç yardımı alınarak süzülmelidir. Süzülen karışımın içerisine 1 çorba kaşığı badem yağı ilave edilmelidir. Elde edilen karışım buzdolabında saklanmalıdır.

Gül Sulu ve Zeytinyağlı Makyaj Temizleme Suyu

Gül sulu ve zeytinyağlı doğal makyaj temizleme suyunun yapımı şu şekildedir:

Yarım çay bardağı gül suyu ve yarım çay bardağı zeytinyağı bir şişede karıştırılarak çalkalanmalıdır. Elde edilen karışım her kullanımdan önce de mutlaka çalkalanmalıdır. Özellikle dudak ve göz çevresini temizlemek için ideal bir karışımdır.

Salatalık ve Sütlü Doğal Makyaj Temizleme Suyu

Salatalık ve sütlü doğal makyaj temizleme suyunun yapımı şu şekildedir:

1 küçük boy salatalık rendelenmelidir. 1 çay bardağı sütün içerisine rendelenen salatalıklar ilave edilmelidir. Süt ve salatalık karışımı kaynatılmalıdır. Kaynatılan karışım süzülmelidir çünkü salatalıkların ayrışması gereklidir. Salatalıkları ayrıştırdıktan sonra kalan süt ise makyaj temizleme suyu olarak kullanılabilir ve bir şişede saklanmalıdır.

Doğal Makyaj Temizleyici Tarifi

Makyaj Toniği Malzemeleri

dogal_makyaj_temizleyici_nasil_yapilir_resimli_anlatim_2

Cam kavanozMakyaj temizleme pedi1,5- 2 yemek kaşığı Hindistan cevizi yağı1 tatlı kaşığı kastilya sabunu veya bebek losyonu2-4 damla esansiyal yağı ( mesela lavanta cilt için harika bir uçucu yağdır)Distile su

Makyaj Temizleyici Nasıl Yapılır?

Cam kavanozun içine makyaj temizleme pedlerini koyun.Ayrı bir kasede hindistan cevizi yağı ile Kastilya Sabunu ( Castile Soap) kastilya sabunu yoksa bebek losyonunu karıştırın.Pamukların üzerine bu karışımı dökün.Pamukları aşağı doğru bastırın, böylece pedler karışımı emer.Pedlerin üzerini ıslatacak kadar distiler su dökün (normal su da olur, orjinal tarifte distile su geçiyor)Kavanozu biraz sallayın.

dogal_makyaj_temizleyici_nasil_yapilir_resimli_anlatim_1

Makyaj Toniği Uygulanışı

Makyajınızı çıkarmak istediğinizde içinden bir makyaj temizleme pedini alın, kullandıktan sonra çöpe atın, ardından yüzünüzü yıkayın.
Pedlerin kurumasını önlemek için kavanoz pedi kapağını sıkıca kapatın.

İlgili Konular

Makyaj Temizleme Sütü Yapımı Resimli Anlatım TıklayınızMisel Su Nedir ve Nasıl Kullanılır? Tıklayın !

Etiketler

cilt bakımı doğal makyaj ürünleri makyaj makyaj temizleme organik makyaj ürünleri

Share

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here