Diyanet İşleri Başkanlığı 9500 Memur Alımı!

0
3
Diyanet İşleri Başkanlığı 9 bin 500 memur alımı! Peki şartlar neler?
Diyanet İşleri Başkanlığı 9 bin 500 memur alımı! Peki şartlar neler?

TRT Haber’de konuşan Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, 2018 yılı sonuna kadar Diyanet İşleri Başkanlığı’na 9 bin 500 memur alımı yapılacağını belirtti. Alım yapılacak personelin 6 bini İmam, 3 bini Kuran Kursu Öğretmeni ve 500’ü de Müezzin olacak.

BAŞVURULARDA KPSS ŞARTI ARANACAK!

Diyanet İşleri Başkanlığının yaptığı duyuruya göre;

Başkanlığımıza ait 4-B sözleşmeli Kur’an kursu öğreticisi, imam-hatip ve müezzin pozisyonlarında KPSS puan sıralaması esas alınarak yapılacak sınav sonucuna göre toplam 9.500 sözleşmeli personel istihdam edilmesi planlanmaktadır.

Söz konusu kadrolara başvuru yapacak adayların KPSS puan türlerinden; Lisans mezunları için KPSSP124, Önlisans mezunları için KPSSP123, Lise mezunları için KPSSP122 esas alınacaktır.

DİYANET İŞLERİ BAŞKANININ AÇIKLAMASI!

TRT Haber’in canlı yayın konuğu olan Erbaş, sınavın Aralık ayında yapılacağını söyledi:

“Din görevlisi alımı… Bu yılın sonuna doğru 9 bin 500 alacağız inşallah. Bunun 6 bini imam 3 bini Kuran kursu öğretmeni 500’ü de müezzin olacak. Bu yılın sonuna doğru bir sınavımız var, din hizmetlerinde seviye belirleme sınavı. İlahiyat fakültesi ya da imam hatiplerimizden, ön lisanstan, yeni mezun olmuş kardeşlerimizde de en azından bir fırsat tanıyalım diye o sınavımız Aralık ayında yapacağız. O sınavdan sonra alımlara başlayacağız inşallah.”

You may also like

Share

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here