Dış Ağrısına İyi Gelen 10 Koca Karı İlacı

0
diş ağrısı
diş ağrısı

Diş ağrısı çekilmez bir hâl alıyor ve ilaç kullanmak istiyorsanız bitkilerin mucizeleri sizi bir ağrıdan daha kurtaracak.

 

1) Dişiniz ağrımaya başladığında yapılacak ilk şey, yarım su bardağına  bir çay kaşığı tuz eklenerek bu sıvı ile ağzı iyice çalkalamaktır. Tuzlu su genelde ağrının kesilmesine yardımcı olur.

2) Sarımsak içerisinde antibiyotik ve tedavi özelliği olan bileşenlerle ağrılar üzerinde çok etkilidir. Diş üzerine sarımsağı ezerek ağrıyan bölgeye koymanız diş ağrısını yavaşlatır.

3) Karanfil yağı, karanfilin kendisinden çok daha hızlı etki eder. Bir pamuğa 10 damla kadar karanfil yağı ağrıyan dişin üzerine yerleşir ve diş çok daha hızlı uyuşur.

4) Bir pamuğa dökülen 10-15 damla alkol diş ağrısı oluşturan dişin üzerine yerleştirin. Bu yöntem ile ağrının hafiflemesine yardımcı olur.

5) Sirke ve defne yaprağının kaynatarak gargara yapmak diş ağrısını hafifletir ve bir süre sonra ağrıyı keser.

6) Bal ve tuzu macun haline gelene kadar karıştırıp dişin ağrıyan kısmına koyulur ve bu şekilde ağrı önlenir.

7) Çörek otu ve sirkeyi kaynatıp gargara yapmak ağrısına iyi gelir.

8) Tohum karabiber, ağrıyan dişe koyulduğunda ağrıyı keser.

9) Adaçayı ile ağrıyan dişe gargara yapmak ağrıyı yavaşlatmaya yardımcı olur.

10) Taze nane yapraklarını robottan geçirin ve üzerine çok az su koyun 1-2 gün bekletin ağrıyan dişe bu karışımı uygulayın. Ağrı yavaşlayacaktır.

Not: Ağrıyan dişin üzerine asla aspirin gibi ilaçları ezip koymayın, böyle uygulamalar diş etlerinde tahriş eder ve diş ağrısını şiddetlendirir.

Unutmayın ki bunlar diş ağrısını dindirecek kesin çözüm değildir, en kısa sürede bir diş doktoruna gitmenizde fayda var.

 

Gülse Sarı

İzmir / Tire
20.06.2001
Tire ŞAİKA LİSESİ
Gülse Sarı

En Son 3 Yazısı Aşağıdadır . . . (Tüm Yazılarını Görüntüle)

Share

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here