Dilan Çıtak Tatlıses kimdir? Ünlü şarkıcı koronavirüse yakalandığını duyurdu!

0
Dilan Çıtak Tatlıses kimdir? Ünlü şarkıcı koronavirüse yakalandığını duyurdu!
Dilan Çıtak Tatlıses kimdir? Ünlü şarkıcı koronavirüse yakalandığını duyurdu!

Covid-19 testi pozitif çıkan ünlü isimler arasında Dilan Çıtak Tatlıses de katıldı. Kısa süre önce sevgilisi Levent Dörter’in testinin pozitif çıkmasının ardından Çıtak, sosyal medya hesabı üzerinden sevgilisine desteklerini iletmişti. Bu kez yapılan yeni açıklamada Dilan Çıtak’ın da koronavirüse yakalandığı bilgisi paylaşıldı.

DİLAN ÇITAK KİMDİR?

Dilan Çıtak, 2 Aralık 1989 İstanbul doğumlu. Tüm hayatı boyunca tıpkı İbrahim Tatlıses gibi müzikle iç içe bir yaşantısı oldu. 2003 yılında Pera Güzel Sanatlar Lisesi Müzik bölümünde yarı burslu olarak okumaya başladı. Asıl branşı şan olarak başladığı eğitimine piyano ve keman dersiyle de devam etti. 2 sene keman 4 sene piyano çaldı kemanı bıraktı ve piyano çalmaya devam etti. Okul süresince müzikallerde ve korolarda yer aldı. Caz orkestralarında solistlik yaptı. Aynı zamanda Pera tiyatroda 2 sene oyunculuk eğitimi aldı.

Dilan Çıtak koronavirüse yakalandı haberi için tıklayınız…

2011’de dil ve müzik eğitimi için Amerika’ya gitti. “Berklee College Of Music” öğrencilerinden oluşan çeşitli ekiplerle büyük sahnelerde konserler verdi. (Harper’s Ferry,Wally’s Cafe,939 Cafe). Kendi alanında bir çok başarıya imza atmış “The Julliard School”dan mezun Amerikalı bir vokal hocası ile vokal çalışmaları yaptı. Bir yıllık dil ve müzik eğitimi sonrasında Türkiye’ye dönüş yaptı. İTÜ İngilizce müzikoloji bölümünü kazanarak eğitimine bu alanda devam etti.

Sanat okulunda Keman ve Piyano hocalığı da yapan Çıtak, kendi projesi olan SOUL SENSATION band’in solistliğini yaptı.

Share

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here