Denizde Yaşam?

0
14

Denizde Yaşam! Sizi iklim değişikliğinden koruyacak 6 fütüristik ev.

 

Sel, kuraklık, kasırgalar, orman yangınları, nadiren meydana gelen aşırı hava olayları, iklim değişikleri nedeniyle daha yaygın ve güçlü hale geliyorlar. Aynı zamanda, dünya çapında artan sayıda insanlar şehirlere taşınıyor. Kentsel nüfus, küresel ısınmanın etkilerinden daha fazla rahatsızlık riski taşıdığından, bu tehlikeli bir kombinasyon. Dünya çapında milyonlarca insan, yaşadığı yer yüzünden kendilerini tehlikeye atabilir.

 

Ancak sadece risk altındaki nüfusu yeniden yerleştirmek bizi daha da zora sokuyor. Örneğin, geçim kökenli bir balıkçı kasabasının iç bölgeye taşınması, insanları geçim kaynağı olmaktan çıkarıyor ve kentleri yeni gelişmelere yaymak, doğal çevremizi daha da bozmak anlamına geliyor. Daha sürdürülebilir, uzun vadeli bir çözüm bulmak zorundayız . Daha sık karşılaşılan aşırı hava olaylarında hayatta kalacak kadar evler ve daha da kötüye gitmemek için asgari karbon ayak izleri.

Nitelikli tasarımcılar, mimarlar ve mühendisler, bu sorunların her ikisinde de üstesinden gelmeye çalışan bir çözüm aradılar. Çevremize daha da zarar vermeden dünya üzerindeki gelecek koşullarını atlatabilen evler geliştirmek. İşte iklim değişikliğinin olumsuz sonuçlarını hafifletmek için nerede ve nasıl yaşayacağımız konusunda uyarlayabileceğimiz en yaratıcı yollardan bazıları.

 

 

You may also like

Share

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here