Delik Deşik Delilik

0

Delik deşik edilmiş duygularımı cebime koyup uzun uzun yürüyorum artık. Yürüyünce geçmiyor belki ama en azından rüzgâr yüzüme esince kapatıyorum gözlerimi. Siyaha boyanmış dünyam, gözlerimi yumunca renkleniyor sanki. 

Göz kapaklarımın ağırlığını taşıyamıyor dizlerim. Boşver dediğim yerden başlıyor düşüncelerimin savaşı. Gitmek-kalmak arasında gidip geliyorum asırlarca. Büyüdükçe anlıyorum anlamsız olan insanları. Kimseden bir şey beklemeyecek seviyeye geldim. Saatlerce balkonun boşluğundan gökyüzünü izlerken buluyorum kendimi. İnsan yara aldıkça iyileşiyor. Bilmediğin bir savaşta ölerek galip geliyorsun.

Saatlerce açıklama yapmayı bırakıp bir “TAMAM”a sığdırıyorum tamamlayamadıklarımı. Uzun uzun anlatsam da tam anlamayacaklar ne de olsa beni. Gülüşlerime siyah gelinlik giydirip hayat denilen pistin ortasından temiz kalmasını bekliyorum. Ahh insanlar! 

Kirli düşüncelerini gezdirdikçe düşlerimde bana rahat yok hayatta. İçimdeki eksiklikleri yokluklarla doldurup terk ediyorum mavi kenti. Dünyalara sığmazken, bir müziğin en acı nakaratına sığınca anlıyorsun büyüdüğünü.

Anlamak ilk kez bu kadar anlamsız geliyor. Büyümek bu muydu? Ardı arkası kesilmeyen sessiz çığlıkların şiddeti miydi her şey?

 Şimdi yarım yamalak düşünlerimi, düşlerine sığdırma vakti.

 Songül Ünsal – Küllük

Kitap yorumu ; 

Yüreğine ayaz düşen tüm sevdalılar bu kitabı okumalı. Tam bir başucu kitabı. Bitirdiğinizde bile dönüp tekrar tekrar açıp okuyun rastgele bir sayfasını… Ve her bölümünde kendinizden parçalar bulabileceğiniz bir kitap.

Pınar
En Son 3 Yazısı Aşağıdadır . . . (Tüm Yazılarını Görüntüle)
Share

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here